Plánujete kompletní odstranění autofólií nebo jejich výměnu za nové? Kvalitní polepy bez problémů odstraníte i po několika letech – původní lak navíc zůstane zachovaný. Jak se zbavit fólií z oken a karosérie vám poradíme v dnešním článku.

Montáž i demontáž fólií je odborná práce

Pokud vám záleží na výsledku, vyplatí se svěřit vůz firmě specializované na lepení fólií. Snížíte tak riziko, že dojde k poškození laku, antény či vyhřívání zadního skla. Stejný postup ostatně doporučuje i výrobce fólií na auta 3M:

„Doporučujeme obrátit se na 3M Autorizovaného Prodejce. Odstranění může být velmi pracovně namáhavé, závisí to na stáří a typu příslušné fólie. Zadní okna mohou způsobovat potíže a zadní vyhřívač okna může být poškozen nebo zničen, pokud není fólie odstraňována správným způsobem.“ Zdroj: 3mcesko.cz

Odborníci zajistí odstranění polepů z bočních dveří, kapoty, blatníků, střechy, skel, kufru a dalších částí automobilu. Ideální je objednat odlepení u firmy, která fólie instalovala. Při odstraňování „cizích“ autofólií neznámé značky a typu totiž může dojít k poškození laku, protože nevíme nic o lepidlu ani kvalitě polepů.

odstranovani-folie

Kompletní odstranění autofólií a lepidla trvá několik hodin až dnů podle velikosti polepu

Jak provádíme šetrné odlepování fólií?

 • Před odstraněním polepu zkontrolujeme, zda vaše auto nebylo lakováno případně jakým způsobem (profesionálně × amatérsky). Může se totiž stát, že se nekvalitně provedený lak odloupne s fólií.
 • Při demontáži fólií používáme teplo, chemické přípravky a speciální škrabky. Teplem se zjemní struktura folie i lepidla a polepy následně opatrně strháváme. Tento postup je šetrný ke karosérii i autosklům.
 • Velmi často zůstává na laku spodní vrstva lepidla, kterou je nutné odstranit chemicky. K tomu využíváme odstraňovače lepidel od firem, které folie vyrábí.
 • Demontáž fólie z celého vozu je práce na cca dva dny. Odstranění slunečních autofólií trvá několik hodin. Výsledkem je vůz s čistým lakem bez známek polepu.
 • Protože nepoužíváme nože, nehrozí žádné řezy do laku.

Nejnáročnější je demontáž folií, které nejsou určené na polep automobilů. Jejich odstranění je často natolik složité, že zcela jistě dojde k poškození laku. Někdy dokonce nelze fólii/lepidlo odstranit vůbec. Takové problémy vás pravděpodobně čekají, pokud se rozhodnete pro nejlevnější fólie.

Demontáž staré (6 let) 3D folie, která nebyla udržována

Demontáž staré, nekvalitní a neudržované fólie může být časově i finančně velmi náročná.

Když si chcete fólie odstranit sami…

Postup je podobný jako při slepování dálniční známky. Odstraňování fólií vždy provádějte velmi opatrně, aby nedošlo k poškození laku nebo jiných částí vozu. Vyšší venkovní teploty vám odlepení usnadní.

 • Nehtem či ostřejším předmětem opatrně odlepte autofólii na jednom z rohů. Nahřejte si polep fénem a pomalu tahejte za odlepený kousek. Při slepování fólie se snažte vyhnout jejímu přetržení, které vás zbytečně zdrží. Místo fénu lze použít horkovzdušnou pistoli, kterou nastavíte na nejnižší výkon.
 • Někteří lidé mají dobré zkušenosti i s odstraňováním folie za studena bez nahřívání. Polepy totiž nesmíte nahřát příliš, protože pak se začnou trhat.
 • Po sloupnutí fólie obvykle zůstanou na povrchu zbytky lepidla. Pro jejich odstranění se nám osvědčila obyčejná voda s jarem a škrabka. Aplikaci vám usnadní postřikovač. Zabírá také ředidlo, technický benzín i aceton a drhnutí hadrem. Nezapomínejte zbytky lepidla často namáčet. Působení chemikálií raději vždy vyzkoušejte na méně viditelném místě.
 • Velmi účinné jsou také přípravky vyrobené speciálně pro odlepování autofólií. Koupit si je můžete například u společnosti 3M Česko. Hlavní výhodou těchto přípravků je, že umí lepidla dobře rozpouštět, a ušetří vám tak několik hodin práce.
 • Při odlepování folií z oken dávejte pozor, aby nedošlo k poškození skla nebo stahovacího mechanismu (platí zejména u bezrámových dveří). U zadního skla navíc může dojít k poškození vyhřívání – postupujte proto s maximální opatrností.

Přesný postup závisí na typu fólie a použitém lepidle. Klidně vyzkoušejte různé nástroje a postupy, ze kterých si nakonec vyberte ten nejúčinnější. Pokud vás odstraňování autofólií nebaví, přijeďte k nám. Polepy kompletně odstraníme a na přání zajistíme i aplikaci nové fólie.

185

Po odstranění původních polepů si u nás můžete auto nechat rovnou polepit třeba novou 3D fólií s imitací karbonu

Tipy pro vás

 • Pokud již před lepením autofólií počítáte s jejich demontáží za několik let, nevybírejte z těch nejlevnějších polepů. Takové fólie se totiž při odstraňování trhají, mohou poškodit lak, zůstává po nich mnoho lepidla a s jejich odlepováním strávíte několik dnů.
 • Mezi další metody pro odstranění zbytků lepidla, které stojí za vyzkoušení, patří chemický odstraňovač samolepek, velmi horká voda v rozprašovači, kotoučky na odstraňování fólií a parní čistič.
 • Odlepené fólie nelze znovu použít – při odstraňování totiž dochází k nevratnému porušení struktury autofolie a jejímu znečištění.
 • Pokud bude lak v okolí fólie vypálený od slunce, doporučujeme tuto vadu odstranit jeho přebroušením.

 Kategorie: , , ,


36 komentářů pro “Odstranění autofólií a zbytků lepidla – kompletní návod”

 1. Spisi Saša

  Dobrý den,
  pracuji jako strážný a pevná okna na vrátnici jsou polepena šedou folií.na nejdůležitější straně ale folie popraskaly ,udělaly neprůhlednou mozaiku a nejdou odstranit.Vedení to vyřešilo tak,že do 1.okna dalo nové sklo,ale to vedlejší je zaslepené a nevidíme na příjezdy vozidel.Přitom by nám stačilo jen 30cm průzor nad parapetem.
  Navrhoval jsem,aby vyřízli ten pruh skla a nahradili ho čirým,když to nejde sundat,ale marně.Můžete mi nějak poradit,aby naše práce nebyla holým neštěstím? děkuji SS

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   jedná se o případ,kdy folie jsou za dobou své životnosti a demontáž je velice náročná,nicméně ne nemožná. Tuto činnost provádíme a pro cenovou kalkulaci je nutno nám zaslat rozměr skel a místo demontáže.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Pavel Kudláček

   Odpovědět
 2. Rostekk

  Dobrý den, na kolik vyjde odstranění folie z celeho vozidla, např. Octavia 2 facelift ? Díky .

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,cena demontáže stávající 3D autofolie je dána stářím,kvalitou a množstvím folie.U vašeho požadavku je cena cca 5 000-10 000,-Kč.

   Pro přesnou cenovou nabídku je nejlépe nás navštívit na naší provozovně Praha 5.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček

   Odpovědět
 3. Daniela Rybárová

  Dobrý den, prosím kolik stojí odlepení fólie z vozidla
  Peugeot Boxer. Polep je asi 80% vozidla .

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,cena demontáže 3D folie s kapoty vozidla je dána množstvím,kvalitou a stářím folie.

   Cenová relace dle vašich požadavků je 3 000 – 15 000,-Kč + 21 % DPH.

   Pro přesnou cenovou nabídku je nejlépe nás navštívit osobně s vozem na naší provozovně Praha 5,Jinonická 80,areál Business Park Košíře.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 4. Arek

  Zdravi, jsem majitelem vodu s arestvanymi foliemi na vsech oknech a dvakrat to proslo stk bez problemu az na letos, kdy technik rekl, ze mi stk neda k vuli foliim vpredu. Test provedl prilozenim papiru s textem z vnejsi strany okna okna a rekl vidite? Nevim, co melo byt videt , auto bylo koupeno s foliemy, jsou krasne pruhledne, zadne cerne jako u nekterych vozu. Muj dotaz je, zda je mozne zajet napr na polocii a nechat si zmerit nakolik folie pousti svetlo a nebo kde nechat folii odstranit. Na stk poradili „frajersky“ ziletku a horkou vodu s jarem. Auto je stare, folie perfektne drzi, nechci si k vuli nejakemu blbovi „zkurvit okna“. Asi tak. Diky za kazdou odpoved.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   požadavky STK se v poslední době výrazně zpřísnily.
   Skla s foliemi by měly být označeny homologačním štítkem.U předních bočních skel je povoleno celkové natónování 30 %.Pokud je sklo tmavší je velká pravděpodobnost , že technickou kontrolou opravdu neprojdete, nicméně technik by měl provést kontrolní měření s určitým výsledkem.
   Můžeme Vám nabídnout provedení tohoto měření zdarma na naší provozovně Praha 5,Jinonická 80,areál Business Park Košíře a případně folie demontovat v ceně 800,-Kč.

   Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 5. Jan Kratochvíl

  Dobrý den, dnes jsem byl na technické a bylo mi sděleno, že mám příliš zatmavené skla u řidiče a spolujezdce. Technik fólii strhl tak, že na skle zůstalo lepidlo a na spodní straně okna i fólie. Mohl bych se zeptat jak a čím nejlépe lepidlo odstranit? jarová voda moc nepomáhá. A jak odstranit špatně strženou fólii. Zda je nutné svěřit práci odborníkovi nebo to lze vyčistit a strhnout doma. Děkuji Kratochvíl

  Odpovědět
 6. Jirka Veselý

  Dobrý den, chystám se na dovolenou do Černé Hory, ale dozvěděl jsem se, že pravděpodobně nejsou folie na okna povoleny, bohužel už je na svém voze mám. Nevíte prosím náhodou, zda skutečně Černá Hora zakazuje instalaci folií, ač s atestem a povolenou propustností?
  Děkuji!

  Odpovědět
 7. Tomáš

  Dobrý den, prosím vás je možné odlepení folie aniž by se poškodila folie pod ní ? chci si pořídit vůz který má komplet folii jako změnu barvy vozu ale má i polep na ní který bych chtěl odstranit. Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   možnost demontáže folie z folie je odvislá od kvality a stáří obou folií.
   Doporučuji demontáž na malé části vyzkoušet nebo nás navštívit na naší provozovně.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 8. Vladimír

  Dobrý den potřeboval bych odstranit fólie ze skla Renault scenic jedná se o zadní sklo a boční zadní okna cca cena děkuji

  Odpovědět
 9. Hana Nykodymova

  Dobrý den,
  potřebovala bych odstranit folii ze zadniho skla u WV Caddy. Jaká by byla cena? Děkuji

  Odpovědět
 10. Michal

  Dobrý den, mám Superba2 a ochranné folie na prazích, boužel sluníčko je vyšisovalo a vypadá to bolbě a nejde to sundat. Kolik by to stálo u Vás?
  Díky.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   demontáž folií z vozidel je dána stářím, rozsahem a kvalitou použité folie.
   Ve vašem případě je cena cca 800 – 2000,-Kč.
   Pro přesnou cenu je nutno nás navštívit na naší provozovně.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 11. Karin

  Dobrý den, vlastním vůz VW Passat B6 a koupila jsem ho s foliemi na sklech. Na zadním skle jsou však bubliny a není přes něj téměř vidět ven, takže mám problém při couvání. Na kolik by u Vás vyšlo odstraneni folií ze všech skel? Předem děkuji za Vaši odpověď. Karin.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den, cena demontáže okenních autofolií dle vašich požadavků 3 500,-Kč.
   U zadního okna hrozí poškození vyhřívání.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
   • Jana

    Dobrý večer, kolik by stálo odstranění ztmavovací černé folie ze škody fabia zadního skla? a jak velka pravděpodobnost je poškození vyhřívání zadního skla?
    JR

    Odpovědět
    • Pavel Kudláček

     Dobrý den,

     cena demontáže okenní autofolie dle vašeho požadavku je od 1 200,-Kč a je odvislá od kvality a stáří folie.
     Bohužel, poškození skel, zejména u nekvalitních folií, nelze vyloučit.

     Děkuji a jsem s pozdravem.

     Ing.Pavel Kudláček
     https://www.glassgarant.cz
     tel:296 554 676
     mobil:602 343 331

     Odpovědět
 12. Ondřej

  dobrý den,
  prosím, kolik by stálo odstranění originálních polepů z B-sloupků citroenu c-elysee?
  zdraví,
  o. k.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   cena demontáže autofolie je dána množstvím, stářím a kvalitou aplikované folie.
   U vašeho požadavku je cena cca 300,- Kč
   Pro přesnou cenovou kalkulaci je nejlépe nás navštívit s vozem na naší provozovně Praha 5,Jinonická 80,areál Business Park Košíře.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 13. Tibor Gunar

  Dobry den, chtel bych se zeptat, kolik korun by u vas stalo odstraneni autofolie z celeho vozu Peugeot Teepee. Stari polepu 7let vcetne strechy. Ve folii jsou i oba narazniky. Dekuji za odpoved.

  Odpovědět
 14. Pavel Kudláček

  Dobrý den, cena demontáže 3D autofolie dle vašeho požadavku je dána kvalitou, množstvím a stářím této folie.
  Předběžná cena je 5 000 – 10 000,-Kč.
  Pro přesnou cenu je nejlépe nás navštívit s vozem na naší provozovně.

  Děkuji a jsem s pozdravem.

  Odpovědět
 15. Michal

  Dobrý den, mohu poprosit o nějaký odkaz nebo název škrabky, která nedělá neplechu na karoserii? Jedná se o sundání polepu na dodávce, děkuji moc za rady a pomoc

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den, žádná ostrá škrabka se při demontáži nepoužívá, hrozí poškození laku.
   Pro demontáž je nutno použít teplo a chemii např. čpavek.Případně je možno u těžko demontovatelných polepů použít speciální přípravek 3M 8907.

   S pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 16. Zdenek

  Dobrý den, chystám se koupit BMW 5 (F11) ktere má na sobě matnou folii. Bohužel nevím značku ani kvalitu folie, ale podle stavu to asi nebylo nic kvalitniho. Na kolik by vyslo odstraneni folie a jaka je z vasi strany garance, ze se lak neposkodi ? Chapu ze to nemuzete vedet, ale jde mi o to jak se resi situace typu: Sundali jsme folii ale bohuzel lak je poskozen takze bud si to prelakujete a nebo vam tam dame novou folii. Diky za odpoved.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   cena demontáže 3D autofolie je v ceně 5 000 – 20 000,-Kč a je nutno ji upřesnit na naší provozovně.
   Garanci za poškození laku u této činnosti Vám zela jistě nezaručíme a případné poškození laku je nutno opravit a následné aplikovat folii novou.

   S pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 17. Zdeněk

  Dobry den,nechal jsem si namontovat na skla prednich dveri folie Termoizolační fólie IR 80 Imfrasol přenesená sluneční energie: 62%
  celkově odražené UV: 99%
  propustnost světla: 79%
  odražená sluneční energie: 8,4% . Mam 100% cira skla. Podminkou bylo,eliminovat slunecni zareni – stiplavy neprijemmy pocit. Musim rict,ze pocitove nedoslo k zadne zmene,jen ze jsem za folie zaplatil ,ale efekt je 0. Zadni skla jsou zatmavena a jsou super. Zeptam se,jestli po montazi vasich folii na predni skla dojde ke zminenemu efektu a to ke snizeni neprijemneho slunecniho zareni? Dekuji za odpoved. ZK

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den, sluneční záření je široký pojem a pokud vás obtěžuje viditelné světlo -oslnění, nelze váš požadavek splnit bez porušení vyhlášky.
   Můžeme Vám nabídnout patentovanou sluneční nanofolii 3M Crystalline90, která zadržuje 97 % infrazáření a 34% celkového tepla.
   Pro posouzení účinnosti folie je nejlépe nás navštívit na naší provozovně, předvedeme Vám účinnost na světelném modelu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 18. Marcel

  Dobrý den potřeboval bych odstranit polepy na zadním skle a části karosérie. Prosim o kalkulaci ceny. Děkuji

  Odpovědět

Zanechat komentář