Mezi aktuální trendy ve stavebnictví patří masivní využívání skleněných ploch. Velká okna i fasády ze skla ale představují pro letící ptáky zásadní nebezpečí, protože neumí rozlišit volný prostor a odraz ve skle. Náraz do skleněné plochy je navíc pro opeřence většinou smrtelný.

Jaké řešení bohužel nefunguje?

Proti nalétávání ptáků do skel se už několik let používají černé samolepící siluety dravců. Často však nefungují – poletující ptáky nezachrání a navíc ruší ve výhledu. Pokud totiž máte na okně pouze několik málo samolepek, ptáci se budou snažit takové překážky obletět a do skla stejně narazí.

Klíčem k úspěšné ochraně oken proti nárazům ptáků není tvar překážek, ale jejich četnost a viditelnost (ideální vzdálenost mezi samolepkami je podle odborníků 10 cm). Pokud je však taková překážka vytvořená z barevných folií, můžete se rozloučit s pěkným výhledem.

Okenní folie, které chrání

Pokud si nechcete vybírat mezi ochranou ptáků a nerušeným výhledem, vyplatí se pořídit speciální okenní folie, které pro varování opeřenců využívají mnohem důmyslnější řešení.

Na rozdíl od lidí mají ptáci schopnost vidět ultrafialové záření. Účinnou ochranu skel proti nalétávání opeřenců proto nabízí naše folie, které umí toto záření odrážet.

Ptáci je tak vnímají jako jasně svítivé objekty, kterým se včas vyhnou. Naopak pro člověka zůstávají téměř průhledné, a tak neruší ve výhledu.

 • Nejčastěji instalujeme na okna zákazníků malé tečky, čtverečky, pruhy nebo siluety ptáků.
 • Protože odráží UV světlo, ptáci je dobře vidí. Pro člověka jsou naopak téměř transparentní.
 • Fólie lze umístit na vnitřní stranu skel – rozdíl mezi vnější a vnitřní aplikací je neznatelný.

TIP: Fólie s UV efektem proti ptactvu doporučujeme instalovat společně se slunečními a bezpečnostními foliemi na skla.

Proč si vybrat naše folie

Dekory odrážející UV záření instalujeme ve vzdálenostech přibližně 10 cm od sebe, která zajišťuje pro ptactvo maximálně efektivní ochranu a zároveň příliš nebrání pronikání slunečních paprsků (nestíní). Díky tomu vytvoří překážku, které si všimne každý pták i z delší vzdálenosti.

Vzhled dekoru navíc záleží pouze na vás – umíme vyrobit libovolný motiv od teček přes siluety ptáků až po moderní vzory. Fólie jsou tak vhodné na všechny typy objektů – kancelářské budovy, prosklené objekty, autobusové zastávky, výlohy, zimní zahrady a mnoho dalších staveb.

Víte, že:

 • čím větší vzdálenost je mezi dekory, tím je účinnost ochrany nižší?

Jak to vidí lidé a jak ptáci?


Síť teček v plošné aplikaci na skleněnou plochu – na prvním obrázku bez UV světla (jak to vidí lidé) a na druhém pod UV světlem (jak to vidí ptáci)

7 hlavních výhod, které naše folie nabízí

 • Účinnost ochrany časem neklesá díky umistění aktivní plochy uvnitř folie – životnost 10 let
 • Nenápadný vzhled vhodný i pro moderní budovy a firemní sídla
 • Výrazně neruší výhled a nebrání pronikání slunečních paprsků
 • Možnost aplikace na vnitřní stranu transparentních skel
 • Delší životnost než u konkurenčních polepů (až 10 let)
 • Zaručená účinnost díky jasné viditelnosti pro ptáky
 • Nadprůměrná schopnost odrážet UV záření

Naše ochranné fólie proti nárazům ptáků jsou pro člověka čiré a na skle téměř neznatelné. Opeřence ale nepřehlédnutelným způsobem varují před překážkou v jejich letové dráze. Díky tomu se po instalaci těchto polepů začnou skleněným plochám zcela vyhýbat.

Chcete se dozvědět víc?

Zajišťujeme kompletní instalace okenních fólií proti narážení ptáků do skel. Díky možnosti aplikace na vnitřní stranu transparentních oken navíc ani u výškových budov neplatíte za nasazení pracovní plošiny nebo horolezce. Kontaktujte nás a rádi vám doporučíme ideální ochranu vašich skel.

Máte dotaz k této službě?

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.