Údržba autofolií Jako každý materiál je nutno i na autofoliích provádět údržbu. Tato se dá rozdělit dle druhu autofolií.

  • údržba bezpečnostních a slunečních autofolií na sklech
  • údržba 3D autofolií na laku

Údržba bezpečnostních a slunečních autofolíí na sklech.

Po aplikaci slunečních a bezpečnostních autofolií na sklech vozu se folie chová stejně jako sklo.Pouze je nutno první tři dny po aplikaci nestahovat skla aby nedošlo k odtržení naaplikované autofolie.Při běžném provozu je žádoucí aby skla u vozu byla čistá a je nutno použít chemický přípravek na čištění.Veškeré přípravky,které se běžně používají v MO síti je možno na autofolie na sklech použít a autofolie s nimi vyčistit.Je jedna věc,která může autofolie poškodit-odstraňování nálepek z autofolií.Nálepky je nutno odstraňovat bez použití ostrých předmětů(žiletka,nůž,nůžky),mohlo by dojít k poškrábání folie.Pokud se po odstranění nálepky nacházejí zbytky lepidla na autofolii,je nutno použít chemii,která lepidlo rozpoustí(nejlépe líh),ale nerozleptá folii(trichlor).Ideální pro běžnou údržbu jsou utěrky z mikrovlákna. Údržba 3D autofolíí na laku auta 3D autofolie pro změnu barvy auta je v podstatě stejná jako lak,který chrání.Její velkou výhodou je pružnost a větší odolnost proti poškrábání a poškození odlétajícími kamínky.Kvalitní autofolie,které by měla každá dobrá firma používat,mají životnost 5-7 let,nicméně pro stejný vzhled(barva,lesk)je vhodné autofolii ošetřovat jako lak.Pro tento účel jsou k dispozici speciální pasty,nicméně i běžné výrobky od kvalitních firem je možno použít,pouze je nutno používat leštící pasty určené pro nové nebo metalické laky. Čím více se člověk o autofolie stará,tím více a déle mu budou sloužit.

Jako každý materiál je nutno i na autofoliích provádět údržbu.Tato se dá rozdělit dle druhu autofólií.

  • – údržba bezpečnostních a slunečních autofolií na sklech
  • – údržba 3D autofólií na laku

Údržba bezpečnostních a slunečních autofolií na sklech.

Po aplikaci slunečních a bezpečnostních autofólií na sklech vozu se folie chová stejně jako sklo. Pouze je nutno první tři dny po aplikaci nestahovat skla, aby nedošlo k odtržení naaplikované autofólie. Při běžném provozu je žádoucí, aby skla u vozu byla čistá a je nutno použít chemický přípravek na čištění. Veškeré přípravky, které se běžně používají v MO síti, je možno na autofolie na sklech použít a autofólie s nimi vyčistit. Je jedna věc, která může autofolie poškodit -o dstraňování nálepek z autofólií. Nálepky je nutno odstraňovat bez použití ostrých předmětů (žiletka, nůž, nůžky), mohlo by dojít k poškrábání folie. Pokud se po odstranění nálepky nacházejí zbytky lepidla na autofólii, je nutno použít chemii, která lepidlo rozpoustí (nejlépe líh), ale nerozleptá folii (trichlor). Ideální pro běžnou údržbu jsou utěrky z mikrovlákna.

Údržba 3D autofólií na laku auta

3D autofolie pro změnu barvy auta je v podstatě stejná jako lak, který chrání. Její velkou výhodou je pružnost a větší odolnost proti poškrábání a poškození odlétajícími kamínky. Kvalitní autofólie, které by měla každá dobrá firma používat, mají životnost 5-7 let, nicméně pro stejný vzhled (barva, lesk) je vhodné autofolii ošetřovat jako lak. Pro tento účel jsou k dispozici speciální pasty, nicméně i běžné výrobky od kvalitních firem je možno použít, pouze je nutno používat lešticí pasty určené pro nové nebo metalické laky.

Čím více se člověk o autofólie stará, tím více a déle mu budou sloužit.

Máte dotaz k této službě?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.