Barevné 3D autófolie Barevné 3D autófolie
Autofólie s vlastními motivy a reklamní autofolie Autofólie s vlastními motivy a reklamní autofolie
Metalizované barvy 3D autofolií Metalizované barvy 3D autofolií
3D autofólie s imitací dřeva, kamene a kůže 3D autofólie s imitací dřeva, kamene a kůže
3D autofólie s imitací karbonu 3D autofólie s imitací karbonu
3D autofólie s imitací broušeného hliníku a kovů 3D autofólie s imitací broušeného hliníku
3D autofólie – metalizované perleťové barvy 3D autofólie – metalizované perleťové barvy
Matné 3D autofólie Matné 3D autofólie

Co jsou to 3D autofólie?

Tyto autofolie jsou vhodné především na změnu barvy automobilu. Aplikují se na jednotlivé díly(karoserie, nárazníky, zrcátka atd.). Autofólie se přizpůsobí všem tvarům automobilu a výsledný efekt by měl být téměř k nerozeznání od klasického lakování.

Druhů autofolií je celá řada a v podstatě zaleží na vkusu a fantazii zákazníka. Autofólie jsou v různých barvách (autofolie základní barvyautófolie metalické barvyautofolie metalické barvy), speciálních barvách (metalizované perleťové barvy, bílá matová, černá perleť, autofolie černá matová). Dále jsou k dispozici autofólie, které věrně napodobují různé ušlechtilé materiály (autofolie karbonautofólie dřevoautofolie broušený hliník atd.)

Důležitou součástí 3D autofólií jsou i reklamní celopolepy a celopolepy vlastními motivy-dá se říci nalepíme co vás napadne.

Technické parametry 3D autofólií

Parametry 3D autofolií jsou především limitovány kvalitou autofólií,která je určena dobou životnosti. Ty nejkvalitnější autofolie mají životnost garantovanou výrobcem až 10 let.

Tyto autofólie mají vysokou odolnost proti UV záření, infračervenému záření + 110 stupňů celsia a mrazu – 50 stupňu celsia. Jejich sílá je 50-100 mikronů a jsou vysoce odolné vůči oděru (např.v automyčkách)

Samozřejmě jsou autofolie s nižší životností, ale ty se nedoporučují na dlouhodobý celopolep používat vzhledem k absenci vlastností nejlepších autofólií.

Vzorníky auto folií 3M a ORACAL

Možnosti využití autofólií

Využití autofolií je velice široké a přesahuje i do jiných oborů než jsou automobily. Ve zkratce lze tyto fólie použít na každý předmět, který má hladký a nesavý povrch.

Výsledný efekt je vždy odvislý na fantazii zákazníka. Druhů a možností míst aplikace je bezpočet.

Příklady aplikace 3D auto folií:

Automobilové díly,motorkářské díly, helmy, vysoustružené předměty, díly z laminátu, bytové doplňky-radiátory, zábradlí, zdi, sloupy atd.

Více informací o aplikaci 3D fólií na předměty najdete v sekci: 3D fólie na předměty.

Hlavní výhody 3D autofólií

Největší výhodou aplikace 3D autofolií je jejich pořizovací cena oproti originálu, dále je to rychlost aplikace, barevná a vzorová variabilita, ale i možnost demontáže bez poškození aplikované plochy.

Životnost 3D autofólií

Životnost 3D autofolií je od 3 do 10 let, přičemž odolnost je u nejlepších autofólií vyšší než např. barevné lakování aut a to především proti kamínkům na přední části a proti kartáčům v automyčkách. Zároveň autofólie chrání lak proti drobným oděrkám na parkovištích a při běžném provozu ve městech. Případné poškození folie lze kdykoli vyměnit za fólii novou.

Záruka na auto fólie

Záruka na práci a materiál je 24 měsíců a vztahuje se především na barevnou stálost a přilnavost k podkladu.

Čas potřebný k instalaci autofólie

Doba aplikace autofolie je odvislá od velikosti, náročnosti a členitosti aplikované plochy. Např. vůz nižší třídy trvá 2 dny, vůz terénní a dodávkový 3-4 dny. U ostatních dílů se počítají aplikace na hodiny.

Orientační cena 3D fólií

Cena aplikace autofolie se stanovuje v závislosti na množství a druhu použité fólie. Nejlevnější jsou polepy základními barvami např. celopolep Škody Fabia 29 000 Kč.

Cena jednotlivých dílů na aplikovanou karbonovou folií je např. přední kapota 5 000 Kč – 9 000 Kč, střecha: 7 000 – 10 000 Kč.

Pro stanovení přesné ceny je nejlépe nás kontaktovat nebo nás přímo navštívit na provozovně v Praze 5.

Máte dotaz k této službě?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.