Zrcadlové fólie vytváří z vnější strany oken celoplošné neprůhledné zrcadlo. Zároveň však nebrání přístupu světla a výhledu z místností. Během dne vám tak zajistí maximální soukromí při zachování propustnosti světla. Navíc přináší nejvyšší ochranu proti slunečnímu záření a mnoho dalších výhod.

Fólie, přes které není vidět

Reflexní zrcadlové fólie obsahují mikrovrstvu kovu, která zajišťuje částečnou nebo úplnou neprůhlednost skel. Zároveň propouští do místností dostatek přirozeného světla. Během dne tak do vašich interiérů nebude vidět, ale vy bez problémů uvidíte ven.

Tyto speciální fólie na sklo také odráží většinu tepelného záření. Díky tomu jsou vhodné do oken, která se v létě nadměrně zahřívají (střešní okna, okna na jih, velké výlohy a jiné prosklené plochy).

Neprůhledné fólie se zrcadlovým efektem jsou vhodné pro jednoduchá i dvojitá okna a skleněné výlohy. Navíc přináší všechny výhody typické pro zatmavení skel:

  • Redukují až 83 % tepelného záření a 99 % UV záření
  • Chrání před oslněním a ostrými slunečními paprsky
  • Při rozbití skla udrží ostré střepy pohromadě
  • V zimě odráží část tepla zpět do místností
  • Jejich údržba je snadná a bezproblémová
  • Elegantně doplňují vzhled staveb
  • Jsou odolné proti poškrábání

Na aplikace okenních folií se zaměřujeme více než 25 let. Mezi naše reference patří stovky domácností a firem převážně z Prahy nebo Středních Čech. Instalace polepů provádíme celoročně bez ohledu na počasí.

Parametry zrcadlových fólií

Na okna budov používáme značkové folie 3M řady RE ve dvou odstínech. Obecně platí jednoduché pravidlo – čím tmavší folie do oken jsou, tím více chrání vaše soukromí a zadržují teplo i viditelné světlo. Aplikaci reflexních fólií provádíme na venkovní (externí) stranu skel.

Druh fólieRedukce sluneční energieRedukce UV zářeníRedukce viditelného světla
3M RE 3571 %99 %68 %
3M RE 1583 %99 %88 %

Fólie působí při pohledu z interiéru lehce tónovaným dojmem. Nemusíte se tedy obávat, že by ve dne přes okna nebylo vidět ven. Z venkovní strany jsou polepy částečně nebo zcela neprůhledné.

Zrcadlové fólie na sklo se někdy označují jako privátní, neprůhledné nebo reflexní.

Životnost a záruka

Pracujeme se značkovými fóliemi 3M a nejkvalitnějším lepidlem. Zrcadlové fólie však obsahují stříbrné částice, které vlivem emisí a slunečního záření oxidují. Na rozdíl od běžných fólií na okna proto nabízí ty zrcadlové kratší životnost (cca 5–7 let). Samozřejmostí je standardní dvouletá záruka.

Životnost zrcadlových fólií můžete prodloužit pravidelným mytím oken minimálně 2× ročně.

Jak dlouho trvá instalace?

Před instalací zrcadlové folie s reflexním efektem je nutné provést pečlivé mechanické a chemické ošetření skel. Doba aplikace proto bývá delší než u jiných okenních folií. Podle našich zkušeností trvá lepení zrcadlové fólie na jedno bytové okno cca 30–60 min.

Orientační cena fólií

Zrcadlové okenní fólie nabízíme včetně odborné montáže za 1 190 Kč/m2 (+ DPH). Vyžádejte si od nás nezávaznou kalkulaci a zjistěte, kolik budou stát neprůhledné fólie na vaše okna. Stačí vyplnit následující formulář.

Máte dotaz k této službě?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.