Slyšeli jste o wrap fóliích (3D fóliích) na auta? Zajímají vás jejich výhody, vlastnosti a využití? V následujícím článku najdete důležité informace o autofóliích, které se při car wrappingu používají.

Celopolep ochrannou transparentní PPF folií + rychlé pruhy

Co je to wrap folie

Wrap autofolie (někdy také 3D autofolie) jsou speciální fólie určené pro polepy automobilů (vybraných částí karosérie nebo celého vozu). Hlavním cílem wrapování (aplikace wrap fólie) je nejčastěji změna designu podle vlastního návrhu či změna barvy vozu (colorchange).

Možná teď přemýšlíte, v čem se liší od klasických autofólií? Wrapové folie navíc přináší několik zajímavých vlastností:

 • Vysoká roztažitelnost až 250 % pro aplikaci na zaoblená místa
 • Lepení bez bublin díky speciálním mikrokanálkům
 • Zvýšená odolnost proti poškození
 • Tepelná zpracovatelnost

Celopolep Jeep Wrangler

Víte, jaký je rozdíl mezi wrap fóliemi a 3D fóliemi? Žádný. Jsou to jedny a ty samé polepy, které vynikají svou vysokou roztažitelností.

Ohebnost v hlavní roli

Jednou z hlavních výhod 3D wrap auto folií je vynikající tvarovatelnost. Díky tomu se nemění jejich barva (vzor) ani při natažení nebo ohybu. Zachovávají si tak svůj jedinečný vzhled i na místech jako jsou nárazníky, zrcátka, prahy nebo okraje karosérií. Zároveň lépe přilnou k zakřivením a kanálkům.

Co je to car wrapping

Jako wrapping neboli wrapování nazýváme lepení wrap fólie (3D fólie). Tato práce vyžaduje pečlivost, přesnost a zkušenosti. Car wrapping bývá obvykle náročnější než třeba aplikace slunečních (bezpečnostních) fólií na autoskla.

Pro dosažení co nejvyšší kvality a životnosti wrap polepu jsou důležité několikaleté zkušenosti aplikační firmy. Aplikátora prověří zejména zaoblená místa a velké plochy.

Celopolep černá matná saténová 3D autofolie 3M

Jaké typy wrap (3D) fólií existují

3D wrapové autofolie

 • Široká nabídka barevných odstínů (lesklé, matné i saténové) nebo motivů (od karbonu, přes broušený hliník až po dekor dřeva či perleťové fólie)
 • Díky vysoké roztažitelnosti a ohebnosti se přizpůsobí všem tvarům vozu (výsledek je k nerozeznání od klasického lakování)
 • Jsou vhodné pro celopolepy i aplikace na vybrané části karosérie
 • Životnost nejkvalitnějších carwrap fólií přesahuje 10 let
 • Vysoká přizpůsobivost a odolnost proti poškození

Ochranné autofólie

 • Ideální pro ochranu celého vozu nebo vybraných částí karosérie, které jsou nejčastěji vystaveny poškození (přední nárazník a maska, kapota, zrcátka a světlomety)
 • Transparentní fólie nemění vzhled vozu, navíc můžete vybírat také ze zabarvených polepů
 • Chrání před mechanickým poškozením, účinky UV záření i působením posypové soli
 • Dlouhá životnost i v nepříznivých podmínkách (minimálně 5 let)
 • Vysoká roztažitelnost a ohebnost

Celopolep včetně vnitřních lakovaných částí vozidla červenou perleťovou 3D autofolií 3M 2080

Jak se správně starat o wrap folie na autě

Wrapové fólie nevyžadují žádnou speciální péči. Můžete bez obav jezdit do myčky, vůz umývat ručně a používat běžnou autokosmetiku. Raději se ale vyhněte mytí tlakovou vodou (wapkou) z malé vzdálenosti. Kompletní návod najdete ve článku jak správně pečovat o autofolie.

Ceny wrap fólií aneb kolik stojí wrapování

Pro orientační představu o cenách wrapových neboli 3D autofólií pokračujte do našeho ceníku. Najdete v něm ceny vybraných polepů za m2 a další užitečné informace. Ceny za wrap auta obvykle závisí na vybraném polepu, rozsahu wrappingu a náročnosti aplikace.

Wrap fólie 3M a dalších značek

Podle zkušeností motoristů z diskusních fór vyrábí nejkvalitnější 3D wrap folie firmy 3M, Oracal a několik dalších. Vyšší cena těchto polepů je vyvážená delší životností a odolností proti poškození i stárnutí (blednutí barev, odlepování okrajů).

Celopolep kabiny nákladního vozu metalickou 3M folií

Jak dlouho vydrží wrap folie

U wrap autofólií (3D autofólií) od známých výrobců (3M, Oracal nebo třeba Avery) můžete díky moderním výrobním technologiím a vyšší kvalitě použitých materiálů očekávat delší životnost (7–10 let). Více se dozvíte v našem článku životnost fólií a faktory, které ji ovlivňují.

Tipy pro vás

 • Hledáte, kde koupit wrap fólie na auto? Jako montážní firma nabízíme tyto polepy včetně odborné aplikace. Díky tomu se můžeme za výslednou kvalitu autofólií i montáže zaručit nadstandardní zárukou.
 • Pokud jste z Prahy / středních Čech a hledáte firmu pro aplikaci 3D wrap fólií, podívejte se na naše reference nebo nás rovnou kontaktujte.
 • Wrapovací neboli 3D fólie doporučujeme i na karavany. Přečtěte si, co dokážou autofólie na karavanech a obytných vozech.


Kategorie: , ,


4 komentářů pro “Wrap folie – výhody a využití car wrapping fólií v kostce”

 1. Radovan Jekel

  Chtěl bych polepit jen účelově některé části vozu jako jsou hrany dveří boky i ze spod- jen lemy tak asi 2-3cm ,mám Yeti bílé barvy.

  Odpovědět
 2. Jaroslav Havlíček

  Prosím o cenovou nabídku na ochranou folii na Škoda Kodiaq

  Odpovědět

Zanechat komentář