Fólie na lodě brání pevnému zachycení nečistot na spodní části plavidla. Při každoročním čištění vám tak ušetří spoustu práce – na trupu lodi totiž bude jen minimum řas a jiných nečistot, které snadno odstraníte. Fólie také chrání proti mechanickému poškození. Díky široké nabídce barev a motivů navíc můžete snadno změnit i vzhled vaší lodi.

3D folie se dokonale přizpůsobí všem tvarům lodi. Výsledek bude díky tomu k nerozeznání od laku z výroby.

Široké možnosti využití

Na čluny, jachty, plachetnice a další typy lodí používáme kvalitní fólie, které máme vyzkoušené více než 15 let.

Nejčastěji pro zákazníky zajišťujeme aplikace designových pruhů, barevných celopolepů a tiskových folií s vlastním motivem. Folie lepíme na boky (nad i pod vodorysku) nebo jiné části lodi.

Vzorníky barevných folií 3M a ORACAL

7 důvodů pro fólie

  • Na dokonale hladké fólii se podstatně méně zachycují řasy a jiné nečistoty – trup lodi tak očistíte přímo na vodě pouhým setřením
  • Díky minimálnímu znečištění vám pravidelná údržba na konci sezóny zabere pouze několik desítek minut
  • Poskytují laminátu dodatečnou ochranu proti poškození při plavbě, kotvení nebo závodech
  • Udržují trup lodi v perfektním stavu i při dlouhodobém pobytu na vodě
  • Fólie lze snadno strhnout a vyměnit bez poškození podkladu
  • Více než 140 barevných odstínů, imitace broušeného hliníku, dřevěné vzory a další motivy, ze kterých můžete vybírat
  • Na přání lze fólie potisknout vlastním designem, reklamou nebo logem

Nejkvalitnější 3D folie na lodě mají také vysokou odolnost proti UV záření, mechanickému poškození, vysokým teplotám a mrazu.

Pokud se rozhodujete mezi foliemi a antifoulingem, přečtěte si naše srovnání.

3 základní typy fólií

Čiré ochranné folie

Chrání laminátový povrch nebo lak před poškozením, ke kterému může dojít při kotvení, plavbě a závodech. Jsou vhodné na všechny části lodi s hladkým povrchem. Navíc jsou po aplikaci prakticky neviditelné.

3D grafické folie

Umožňují změnit vzhled celé lodi nebo vybraných částí. Vybírat můžete z 90 pastelových a 50 metalických barev, dřevěných vzorů, odstínů perleti, imitace hliníku i motivu podle vlastního designu.

Sluneční folie

Chrání interiéry lodi před horkem, UV zářením a slunečními paprsky. Posádce navíc zajišťují více soukromí, protože brání před zvídavými pohledy. Jsou vhodné na všechny průzory ze skla nebo plexiskla.

Lepení fólií probíhá v naší provozovně na Praze 5. Prostorné zázemí a zvedací zařízení nám umožňují provádět aplikace na lodě až do velikosti 9 m a váhy 2 000 kg.

Životnost a záruka

  • Minimální životnost garantovaná výrobcem je 5–7 let. Podle našich zkušeností kvalitní fólie spolehlivě plní svou funkci i po více než 12 letech.
  • Za kvalitu fólií ručíme dvouletou zárukou na barevnou stálost a přilnavost k podkladu.

Na trhu jsou k dostání i cenově výhodnější fólie, které však ani zdaleka nenabízí stejné výhody jako námi používané materiály. Navíc se často objevují problémy s jejich životností a obtížnou demontáží.

Orientační ceník

Ceny folií včetně aplikace začínají na 1300 Kč/m2. Za fólii pastelové barvy a profesionální instalaci na boky motorového člunu o velikosti 6 m tak zaplatíte cca 16 000 Kč.

Pokud chcete zjistit přesnou cenu fólií pro vaši loď, pošlete nám prosím krátkou zprávu přes následující formulář.

Máte dotaz k této službě?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.