Když chcete efektivně snížit tepelné ztráty objektu a náklady na vytápění, vyplatí se jako první zaměřit na okna. Právě okenní skla bývají totiž nejslabším článkem většiny budov.

Víte, o kolik tepla přicházíte?

Přes skla oken může z interiérů unikat až 50 % celkového tepla. Důkazem jsou následující fotografie venkovních dveří pořízené termokamerou, která dokáže celkem přesně určit teplotu snímaných předmětů.

Dveře na našich fotkách mají čtyři prosklené plochy – pro lepší srovnání jsme na první a třetí sklo nainstalovali tepelně izolační fólii Thinsulate™ CC75. Díky tomu na termosnímcích přesně uvidíte rozdíl v tepelných ztrátách mezi jednotlivými skly.

Vnější termosnímek č. 1 (venkovní teplota –5 °C)

První fotografii jsme pořídili z exteriéru, když se venkovní teploty pohybovaly kolem –5 °C. Klasická dvojskla o síle 4 mm s mezerou 16 mm měly teplotu přibližně 3 °C. Teplota skel s termoizolační fólií dosahovala 0 °C. Tento naměřený rozdíl znamená, že okna bez fólie propouští mnohem více tepla a způsobují tak tepelné ztráty.

Vnější termosnímek č. 2 (venkovní teplota –12 °C)

Druhá fotografie je rovněž pořízená z exteriéru ale při teplotě –12 °C. Rozdíl v povrchových teplotách skel s tepelně izolační fólií a bez ní je stejný jako v předchozím případě (přibližně 3 °C).

Tepelná izolace na okenní sklo

Pro lepší zadržení tepelného záření unikajícího přes okna proto společnost 3M přináší patentovanou fólii Thinsulate™. Zejména u méně kvalitních nebo starších oken vám pomohou výrazně zlepšit tepelnou pohodu uvnitř objektu. Zároveň tak snížíte náklady na vytápění.

4 hlavní výhody fólií Thinsulate™

  • Termo izolační folie 3M Thinsulate™ fungují jako izolant vnitřních skel, přičemž snižují únik tepla z místnosti.
  • Návratnost investice do vylepšení izolace starých nebo méně kvalitních oken pomocí těchto folií je cca 3 roky.
  • Na tepelně-izolační folie Thinsulate™ dáváme 7letou záruku. Jejich životnost je 20 let a více.
  • Folie mají transparentní barvu a téměř není poznat, že jsou na oknech nalepené.

Snížíme vám náklady na vytápění

Zajišťujeme kompletní aplikace termoizolačních fólií na okenní skla rodinných domů, historických objektů, kancelářských budov a dalších nemovitostí.

Kromě instalace okenních fólií je součástí našich služeb také diagnostika skel termokamerou, kterou doporučujeme provést před aplikací polepu.

Cena tepelně izolačních fólií

Fólie Thinsulate™ u nás pořídíte od 2 500 Kč / m2 včetně montáže + 15 % DPH pro bytové objekty. Konečná cena závisí na celkové spotřebě folie.

Vyžádejte si od nás nezávaznou cenovou kalkulaci nebo rovnou diagnostiku skel. Stačí vyplnit následující formulář.

Máte dotaz k této službě?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.