Když chcete efektivně snížit tepelné ztráty objektu a náklady na vytápění, vyplatí se jako první zaměřit na okna. Právě okenní skla bývají totiž nejslabším článkem většiny budov.

Víte, o kolik tepla přicházíte?

Přes skla oken může z interiérů unikat až 50 % celkového tepla. Důkazem jsou následující fotografie venkovních dveří pořízené termokamerou, která dokáže celkem přesně určit teplotu snímaných předmětů.

Dveře na našich fotkách mají čtyři prosklené plochy – pro lepší srovnání jsme na druhé a čtvrté sklo nainstalovali tepelně izolační fólii Thinsulate™ CC75. Díky tomu na termosnímcích přesně uvidíte rozdíl v tepelných ztrátách mezi jednotlivými skly.

Vnější termosnímek č. 1 (venkovní teplota –5 °C)

První fotografii jsme pořídili z exteriéru, když se venkovní teploty pohybovaly kolem –5 °C. Klasická dvojskla o síle 4 mm s mezerou 16 mm měly teplotu přibližně 3 °C. Teplota skel s termoizolační fólií dosahovala 0 °C. Tento naměřený rozdíl znamená, že okna bez fólie propouští mnohem více tepla a způsobují tak tepelné ztráty.

Vnější termosnímek č. 2 (venkovní teplota –12 °C)

Druhá fotografie je rovněž pořízená z exteriéru ale při teplotě –12 °C. Rozdíl v povrchových teplotách skel s tepelně izolační fólií a bez ní je stejný jako v předchozím případě (přibližně 3 °C).

Vnitřní termosnímek č. 1 (vnitřní teplota 23 °C, venkovní teplota –5 °C)

Třetí fotka je pořízená z interiéru vytopeného na 23 °C při venkovní teplotě –5 °C. Skla bez fólie mají teplotu přibližně 14 °C, okna s termo izolačním polepem 19–23 °C. To opět dokazuje ochlazování vnitřního prostoru velkou plochou skel a s tím spojené tepelné ztráty.

Vnitřní termosnímek č. 2 (vnitřní teplota 20 °C, venkovní teplota –12 °C)

Poslední čtvrtou fotku jsme pořídili rovněž z interiéru ale při vnitřní teplotě 20 °C a venkovní teplotě –12 °C. Rozdíl mezi teplotou skel s fólií a bez fólie je ještě větší (6 až 10 °C). Při takových rozdílech se navíc okna zamlžují a může docházet k výskytu plísní.

Tepelná izolace na okenní sklo

Na předchozích fotkách jste mohli vidět, že vnitřní skla s termoizolační folií mají téměř stejnou teplotu, na kterou je interiér vytopený. Při snímání z exteriéru je teplota těchto skel podobná teplotě rámu a stěn.

Pro lepší zadržení tepelného záření unikajícího přes okna proto společnost 3M přináší patentovanou fólii Thinsulate™. Zejména u méně kvalitních nebo starších oken vám pomohou výrazně zlepšit tepelnou pohodu uvnitř objektu. Zároveň tak snížíte náklady na vytápění.

4 hlavní výhody fólií Thinsulate™

  • Termo izolační folie 3M Thinsulate™ fungují jako izolant, který z vnitřní strany zvyšuje povrchovou teplotu skel o 40–50 %.
  • Návratnost investice do vylepšení izolace starých nebo méně kvalitních oken pomocí těchto folií je cca 3 roky.
  • Na tepelně-izolační folie Thinsulate™ dáváme 15letou záruku. Jejich životnost je 20 let a více.
  • Folie mají transparentní barvu a téměř není poznat, že jsou na oknech nalepené.

Snížíme vám náklady na vytápění

Zajišťujeme kompletní aplikace termoizolačních fólií na okenní skla rodinných domů, historických objektů, kancelářských budov a dalších nemovitostí.

Kromě instalace okenních fólií je součástí našich služeb také diagnostika skel termokamerou, kterou doporučujeme provést před aplikací polepu.

Cena tepelně izolačních fólií

Fólie Thinsulate™ u nás pořídíte od 2 500 Kč / m2 včetně montáže + 15 % DPH pro bytové objekty. Konečná cena závisí na celkové spotřebě folie.

Vyžádejte si od nás nezávaznou cenovou kalkulaci nebo rovnou diagnostiku skel. Stačí vyplnit následující formulář.

Máte dotaz k této službě?