Podle statistik se zloději nejčastěji dostávají do objektů přes nezabezpečená okna. Stačí totiž rozbít sklo a během několika málo vteřin je cesta volná. Pokud chcete posílit ochranu vašich oken, vyplatí se zvážit instalaci bezpečnostních folií, které zlodějům nedají šanci.

Bezpečnostní okenní fólie zvyšují odolnost skel proti rozbití, brání jejich proražení a vloupání do objektu. Přináší tak úroveň zabezpečení srovnatelnou se mřížemi. Zároveň chrání před střepy z rozbitých oken a odráží 99 % UV záření.

Spolehlivá ochrana oken proti vykradení

Sklo s bezpečnostní folií při opakovaných pokusech o rozbití možná praskne. Díky vysoké pevnosti fólie ale zůstane uchycené v rámu a je velice obtížné se do objektu dostat. Spolehlivě tak ochrání váš majetek, bezpečí i soukromí.

Za kvalitu okenních fólií 3M ručíme 10letou zárukou na barevnou stálost, absenci bublinek mezi fólií a sklem a dokonalou přilnavost k podkladu

Protože jsou bezpečnostní folie čiré a průhledné, nemění vzhled oken. Zároveň se hodí pro všechny typy komerčních nebo obytných budov – byty, domy, kanceláře, obchody i restaurace. Stále častěji je instalujeme také na výlohy, střešní okna, balkonové dveře a další skla, u kterých je vyšší riziko poškození nebo násilného vniknutí.

Bezpečnostní fólie jsou ideální také pro zabezpečení oken památkových objektů a historických budov, kde z estetických důvodů nelze instalovat mříže

Folie 3M patří mezi nejsilnější a nejbezpečnější na trhu

Na okna budov instalujeme bezpečnostní fólie 3M o síle 100, 190 nebo 380 mikronů. Protože nabízí vysokou odolnost a prakticky neomezenou životnost, patří mezi velmi oblíbené folie pro zabezpečení skel nejrůznějších objektů.

 • Vysoká odolnost potvrzená atesty B2B, B1B, P1A a P2A od státní zkušebny
 • Srovnatelná účinnost zabezpečení oken se mřížemi
 • Chrání před poraněním při náhodném rozbití skla
 • Barevná stálost bez ohledu na stáří okenní folie
 • Speciální vrstva s ochranou proti poškrábání
 • Široké možnosti využití na okna i výlohy
 • Možnost kombinace s protisluneční fólií
 • Na rozdíl od mříží nejsou na skle vidět
 • Odráží 99 % škodlivého UV záření
 • Světelná propustnost přes 90 %
 • Prakticky neomezená životnost
 • Prodloužená 10letá záruka

Bezpečnostní folie instalujeme na všechny typy skel o minimální tloušťce 3 mm bez ohledu na jejich tvar nebo velikost

Síla neviditelných mříží

Bezpečnostní folie do oken se více než 40 let používají k ochraně majetku po celém světě. Některé pojišťovny jejich instalaci samy doporučují nebo vyžadují. Účinnost těchto folií potvrzuje i fakt, že řada pojišťoven je považuje za srovnatelné zabezpečení se mřížemi, na které můžete získat slevu z pojistného.

Bezpečnostní fólie také velmi dobře chrání před poraněním při náhodném rozbití skla. Okno se totiž nerozbije na ostré střepy, ale zůstane v jednom kuse. Proto doporučujeme tyto okenní fólie používat zejména v domácnostech s dětmi a u větších skleněných ploch (výlohy, balkonové dveře a další).

Nejčastější dotazy k bezpečnostním foliím

Máme na oknech mříže, vyplatí se pořídit i fólie?

Mříže zabrání neoprávněnému proniknutí do objektu. Proti rozbití skla, rozsypání ostrých střepů a částečnému průniku (rukou, vhozením předmětu) jsou ale neúčinné. Proto doporučujeme kromě mříží používat jako doplňkovou ochranu oken i bezpečnostní fólie.

Jaké zabarvení bezpečnostních folií nabízíte?

Bezpečnostní folie jsou bezbarvé (transparentní) a nijak nemění vzhled skel. Při odborné aplikaci tak nikdo nepozná, že máte na oknech nebo výlohách kvalitní zabezpečení proti zlodějům. Bezpečnostní folie lze také kombinovat se slunečními nebo privátními foliemi.

Jaká je jejich životnost?

Životnost bezpečnostních okenních fólií je prakticky neomezená. Přispívá k tomu ochrana proti UV záření a kvalitní lepidlo, které používáme. Ani po dlouhé době navíc neztrácí své původní vlastnosti. Důkazem jsou fólie na oknech našich klientů, které i po 25 letech spolehlivě plní svou funkci.

Jak dlouho trvá instalace?

Instalace bezpečnostních folií do oken v bytě 3+1 obvykle trvá 4–6 hod. Samotná aplikace je poměrně rychlá. Základem dlouhé životnosti polepu je však důkladné mechanické a chemické očištění skel, které potřebuje svůj čas.

TIP: Bezpečnostní fólie se instalují na vnitřní strany oken. Díky tomu můžeme aplikace provádět bez ohledu na roční období nebo aktuální počasí.

Orientační ceny bezpečnostních folií

Zabezpečení oken fóliemi stojí:

 • 1 090 Kč/m2 B2B
 • 1 590 Kč/m2 P2A

V ceně je veškerý materiál a profesionální instalace se zárukou.K cenám se připočítává DPH.

Přesná cena závisí na vybraném typu a spotřebě fólií.

Chcete zjistit cenu bezpečnostních folií na vaše okna? Vyplňte prosím následující formulář a vyžádejte si nezávaznou kalkulaci. Obratem pro vás připravíme cenovou nabídku a odpovíme na všechny vaše dotazy.

Máte dotaz k této službě?

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.