V roce 2014 jsme na střešní skla OC Olympia Brno nainstalovali sluneční venkovní folie 3M Prestige 40. O více než osm let později jsme se rozhodli změřit jejich aktuální účinnost a ověřit, jak se změnila kvalita ochrany proti průniku tepelného záření.

Vracíme se na místo činu

Okenní nanofólie 3M Prestige 40 jsme na venkovní části skel OC Olympia Brno instalovali v roce 2014. Po uplynutí sedmileté záruční doby jsme se na podzim v roce 2022 rozhodli změřit jejich aktuální účinnost. Pro tyto účely využíváme přístroj, který umí v reálném čase sledovat množství dopadající tepelné sluneční energie.

Účinnost fólií po osmi letech

Nainstalovanou fólii jsme podrobili zkoumání na několika různých sklech. Ve všech případech jsme naměřili stejnou úroveň ochrany proti infračervenému (tepelnému) záření jako před osmi lety. Účinnost fólie se tak ani po uplynutí relativně dlouhého období nezměnila.

Navíc jsme neobjevili ani žádné vady materiálu. U fólií 3M Prestige 40 se tak můžete spolehnout, že i po mnoha letech poskytují stejně kvalitní ochranu před průnikem tepelného záření jako první den po instalaci.

Fotogalerie

 

Víte, že

  • okenní fólie 3M Prestige 40 zadržují 97 % infračerveného (tepelného) záření, neobsahují kov ani keramiku a propouští velký podíl viditelného světla?

Kudy dálKategorie: ,


Zanechat komentář