Stejně jako existují prémiové značky aut nebo třeba hodinek, najdete na trhu i nejvyšší třídu slunečních fólií – modelovou řadu 3M Prestige. Někteří ji považují za nejdokonalejší fólie na okna budov hned z několika důvodů…

Exteriérová aplikace slunečních folií

Tradiční a dobře známé výhody

Společnost 3M vyrábí více než 20 druhů okenních fólií. Modelová řada Prestige je společně s autofóliemi Crystalline zástupcem nejvyšší třídy polepů, které vynikají špičkovou kvalitou, nadprůměrnou životností a jedinečnou konstrukcí.

3M Prestige nabízí všechny základní výhody solárních folií – snižují průnik sluneční energie, odráží UV záření, chrání proti oslnění, pomáhají snižovat náklady na klimatizaci a mnoho dalších (zobrazit všechny výhody protislunečních folií).

Instalace exteriérové sluneční folie Prestige 40 pomocí pracovní plošiny

Díky tomu vytváří příjemné prostředí pro práci i bydlení. Samozřejmě jsou vhodné na všechny typy/tvary oken, skleněné střechy nebo třeba skleněné pláště budov. Stále častěji se instalují na kancelářské budovy, luxusní hotely i rodinné domy.

Nanotechnologie bez kovů

Hlavní výhoda řady Prestige je skrytá v její unikátní konstrukci. Běžné sluneční fólie totiž obsahují mikročástice kovu, které odráží sluneční záření. Fólie Prestige místo toho využívají nanotechnologie – folie se totiž vyrábí ze 220 na sebe kolmých vrstev polymerového materiálu bez obsahu kovu.

Protisluneční fólie na okna 3M Prestige v pořadu Polopatě ČT1

Díky tomu nekorodují, neruší mobilní signál a mají nadprůměrnou propustnost viditelného světla. Jejich schopnost bránit průchodu světla do interiéru je totiž ještě menší než u samotného skla. Zároveň nabízí vysokou ochranu před tepelným zářením.

Protože je folie Prestige 70 čirá a nereflexivní, nemění vzhled budov, a proto je také schválená památkáři hl. města Prahy pro použití na historických budovách.

Exteriérová aplikace slunečních folií

Patentovaná vícevrstvá konstrukce přináší i další výhody – třeba prodlouženou životnost oproti běžným fóliím. Majitele budov také potěší voděodpudivá vrstva, která přispívá k čistějšímu vzhledu oken.

A co záruka?

Na obyčejné protisluneční fólie obvykle výrobci poskytují standardní dvouletou záruku. Společnost 3M dává na modelovou řadu Prestige nesrovnatelně delší garanci – 15 let na vnitřní fólie a 10 let na vnější variantu.

Největší montáž slunečních folií v ČR na střešní skla o ploše 3 500 m²

Z čeho můžete vybírat?

V modelové řadě Prestige najdete venkovní i vnitřní fólie s různými parametry. Díky tomu si z nabídky vyberete, ať už vám záleží na maximálním zadržení tepla, vysoké světelné propustnosti nebo kompromisu mezi oběma hodnotami.

 • Interiérové folie jsou vhodné pro instalaci na výlohy a další jednoduchá skla
 • Exteriérové folie doporučujeme i pro okna, která mají izolační dvojskla

Fólie 3M Prestige 70 je zároveň nejúčinnější interiérovou folií, protože zadržuje polovinu tepelného záření a propouští téměř 70 % světla. Díky tomu brání přehřívání interiérů a snižuje náklady na klimatizaci prostor o desítky procent.

Aplikace externí sluneční folie Prestige 40 na budovu FAČR

Nejžádanější folie Prestige a jejich parametry

Druh fólieCelková redukce sluneční energieRedukce infra zářeníRedukce UV zářeníRedukce viditelného světla
Prestige 70 int.50 %97 %99 %31%
Prestige 70 ext.62 %97 %99 %31 %
Prestige 40 ext.70 %97 %99 %58 %

Fólie 3M Prestige jsou zkrátka ideální pro všechna okna, u kterých potřebujete odrazit co nejvíce tepelného záření a zároveň nechcete výrazně bránit prostupnosti světla.

Optimální řešení nabízí také pro aplikace, u kterých nesmí fólie měnit vzhled budovy, a pro všechny zákazníky hledající tu nejvyšší kvalitu.

Rady ptáka Loskutáka – reportáž o fóliích 3M Prestige

Tipy pro vásKategorie:


40 komentářů pro “3M Prestige – nejvyšší třída fólií na okna budov”

 1. Marie Vidunová

  Dobrý den, potřebovala bych vyřešit přehřívání bytu v zateplené bytovce. Okno je plastové (dvojsklo) orientované na jižní stranu. Rozměr jednoho skla o výšce 130 cm a šířce 40 cm a druhého skla o výšce 130 cm a šířce 123 cm. Můžete mi prosím doporučit folii a vytvořit nezávaznou kalkulaci ? Přemýšlím o 3 M Prestige 70 venkovní, 63 % sluneční energie a 31 % světla. Byla by vhodná průhledná ? Mohla bych používat ve velkých vedrech ještě již namontované vnitřní žaluzie a případně i závěs ? Loňská vedra jsem velmi těžce snášela i doma ze zdravotních důvodů. Kalkulaci prosím do emilu. Předem děkuji za ochotu s přáním hezkých dnů .

  Odpovědět
 2. Ing. Jindřich Doležal

  Dobrý den.
  Potřeboval bych snížit vyhřívání řadového rodinného domu na západní straně. V přízemí jsou dvě okna 96×144, dveře 69×139, 69×65 a dvojokno 62×144, 62×70. V patře je balkon se dvěma okny 144×98 a dvěma dveřmi 48×139, 48×65. Venkovní žaluzie ani rolety dle mého názoru nejsou možné. Po přečtení vašich stránek by asi byly nejvhodnější externi folie Prestige, do přízemí 70 a na balkon pak 40.
  Prosím o váš názor a předběžnou kalkulaci včetně montáže. Domek je v Jirkově, zateplený typ multi 222.
  Děkuji předem za odpověď.
  Ing. Jindřich Doležal

  Odpovědět
 3. Kašková Kateřina

  Dobrý den,
  prosím o cenovou nabídku na instalaci zrcadlové folie do okna rodinného domu velikosti: 2ks 74x158cm. Prosím o nabídku vč. montáže a dopravy (Vochov, Plzeň-sever). Děkuji

  Odpovědět
 4. Jiří C.

  Dobrý den,

  Potřebuji redukovat ohřívání interiéru a zároveň zachovat co nejvíce světla. Jedna brněnská firma mi nabízí externí fólii (s nano-keramickou vrstvou), která se podle hledání na Internetu zdá být původně autofólií. Může být s instalací na trojskla domu nějaký problém?

  Realizovali byste případně zakázku na rodinném domě v Brně? Líbí se mi parametry fólie Prestige 70 ext. Kolik z tepelné energie zadrží pohlcením a kolik odrazem?

  Děkuji.

  Odpovědět
 5. Gabriela Kynclová

  Dobrý den, potřebuji folii na střešní okno v podkroví. Sklo má rozměr 60×118 cm, jaký druh je nejvhodnější? Děkuji Kynclová

  Odpovědět
 6. Tomáš

  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat. Mám na domě okna dvojsklo, třikrát denně větrám po 5 minutách, vlhkost udržuji 55%, maximalně je ráno 60% a stále se mi rosí okna, zhruba 2cm pásek. Pomůže mi vnitřní folie se toho zbavit a kolik zhruba stojí m2 folie?

  Odpovědět
 7. Pavel Kudláček

  Dobrý den, jedná se o rosný pod, který vzniká na chladnější sklech.Tepelně izolační folie Thinsulate CC75 výrazně zvýší povrchovou teplotu skel až k teplotě v místnosti a tím posune rosný bod mimo vnitřní sklo.Cena této folie s apliakcí je 2500,-Kč/m2 + DPH.

  Děkuji a jsem s pozdravem.

  Odpovědět
 8. Luboš Křivánek

  Dobrý den, zaujala mě reportáž o folii na sklo s nano technologií 3M Prestige. Její vlastnosti se mi velice zalibili, nicméně jsem nezaznamenal informací, jak tyto fólie ovlivní vnitřní prostředí místnosti ve vztahu k rostlinám. Prospívají rostliny stejně jako bez fólií? Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem. L. Křivánek

  Odpovědět
 9. Ivan Talanda

  Prosím o informaci kdo aplikuje nanofolie na okna

  v Olomouci nebo blízkém okolí. Děkuji !

  Odpovědět
 10. Jiří Tomčala

  Dobrý den, rád bych poprosil o cenovou kalkulaci folie na skel, která minimálně omezí průhlednost a přitom odrazí většinu tepelného záření na okna o rozměrech cca 1 m x 0,8 m (4ks) a 0,8m x 0,8m (4ks) děkuji mnohokrát za zprávu. Jiří Tomčala

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku je nejvhodnější exteriérová sluneční nanofolie 3M Prestige70et.

   Konkrétní nabídku Vám zasíláme do mailu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
  • Martina Goldová

   Dobrý den, mám prosbu o předběžnou kalkulaci na tepelnou folii Prestige 70 do okna rozměr 123×130 a 130×40.Jedna se o panelový dům a okna na západ. V létě tedy problém…. Prosím o info děkuji Goldová

   Odpovědět
 11. Jana Čecháková

  Dobrý den prosím budu se stěhovat do paneláku s okny na jih. Potřebuji tedy vyřešit přehřívání interiéru. Je možné požádat o přibližnou kalkulaci cca 1,2 x 1,2 m (2ks) a 0,8 x 1,2 m (2ks). Děkuji mnohokrát předem za odpověď. Jana Čecháková

  Odpovědět
 12. Květoslava Richterová

  Dobrý den, potřebuji snížit teplotu v laboratoři lékárny, která v létě ve dne díky slunci překračuje normu.
  Mám šanci objednat u vás polep venkovní fólií , i když je to pouze na jedno okno? Potřebuji polep průsvitný, průhledný, na okně je už polep reklamní.
  Děkuji za odpověď Květoslava Richterova

  Odpovědět
 13. PETR BAJER

  Dobrý den, mohu požádat o kalkulaci ext. nonofólie pro 1,34 x 0,53 m (3ks) jedná se o dvouskla v plastu .
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 14. David Jindra

  Dobrý den,
  rád bych cenovou kalkulaci na nanofolie 3M
  Prestige 70 Exterior.
  Rozměry oken jsou 900×1250 (6x) a 800×2100 (1x).
  Děkuji.

  Odpovědět
 15. Miroslav Berg

  Dobrý den.Mám zájem o onanofolie 3M
  Prestige 70 Exterior.

  Odpovědět
 16. Milan Kaleta

  Dobrý den, zaujala mě vaše nabídka folii Prestige 70. Potřebuji ošetřit okna na balkóně 5ks celkem 5,4m2 v lokalitě Třinec.
  Předem děkuji za nabidku.

  Odpovědět
 17. Milan Němec

  Dobrý den potřebuji fólií Prestige 70 ex. Celkem cca 6m2. Mohli by jste mi zaslat ceník? Děkuji. Němec

  Odpovědět
 18. Zdeněk Zehnálek

  Dobrý den, prosím o zaslání cenové nabídky na instalaci fólie 3m Prestige 70 exteriér 132×93 , 144×136 ,138×57 ,69×57,
  144×57 ,75×57 ,na tyto míry cenu zvlášť. Dále cenovou kalkulaci na 132×43×4ks ,132x88x2ks Děkuji Zehnálek Zdeněk Svitavy

  Odpovědět
 19. Radim Fryč

  Uvažuji o instalaci folie „Prestige 70 ext“ ve všech oknech směřujících na jih v našem panelákovém bytě v Opavě, ale nenašel jsem řádného lokálního zástupce nebo nějakou firmu, která by to v naší oblasti dělala.

  Šlo by o 6 okenních tabulí, dohromady odhadem 4-5 m2.

  Prosím o doporučení nebo cenovou nabídku. Díky.

  Odpovědět
 20. Jan

  Dobry den, mel bych zájem o 2x 121x55cm,1x 121x62cm a 1x 63x62cm

  Mohl bych požádat o cenu?
  Dekuji

  Odpovědět

Zanechat komentář