3M Prestige – nejvyšší třída fólií na okna budov

Stejně jako existují prémiové značky aut nebo třeba hodinek, najdete na trhu i nejvyšší třídu slunečních fólií – modelovou řadu 3M Prestige. Někteří ji považují za nejdokonalejší fólie na okna budov hned z několika důvodů…

Exteriérová aplikace slunečních folií

Tradiční a dobře známé výhody

Společnost 3M vyrábí více než 20 druhů okenních fólií. Modelová řada Prestige je společně s autofóliemi Crystalline zástupcem nejvyšší třídy polepů, které vynikají špičkovou kvalitou, nadprůměrnou životností a jedinečnou konstrukcí.

3M Prestige nabízí všechny základní výhody solárních folií – snižují průnik sluneční energie, odráží UV záření, chrání proti oslnění, pomáhají snižovat náklady na klimatizaci a mnoho dalších (zobrazit všechny výhody protislunečních folií).

Instalace exteriérové sluneční folie Prestige 40 pomocí pracovní plošiny

Díky tomu vytváří příjemné prostředí pro práci i bydlení. Samozřejmě jsou vhodné na všechny typy/tvary oken, skleněné střechy nebo třeba skleněné pláště budov. Stále častěji se instalují na kancelářské budovy, luxusní hotely i rodinné domy.

Nanotechnologie bez kovů

Hlavní výhoda řady Prestige je skrytá v její unikátní konstrukci. Běžné sluneční fólie totiž obsahují mikročástice kovu, které odráží sluneční záření. Fólie Prestige místo toho využívají nanotechnologie – folie se totiž vyrábí ze 220 na sebe kolmých vrstev polymerového materiálu bez obsahu kovu.

Sluneční folie na okna 3M Prestige 40

Díky tomu nekorodují, neruší mobilní signál a mají nadprůměrnou propustnost viditelného světla. Jejich schopnost bránit průchodu světla do interiéru je totiž ještě menší než u samotného skla. Zároveň nabízí vysokou ochranu před tepelným zářením.

Protože je folie Prestige 70 čirá a nereflexivní, nemění vzhled budov, a proto je také schválená památkáři hl. města Prahy pro použití na historických budovách.

Exteriérová aplikace slunečních folií

Patentovaná vícevrstvá konstrukce přináší i další výhody – třeba prodlouženou životnost oproti běžným fóliím. Majitele budov také potěší voděodpudivá vrstva, která přispívá k čistějšímu vzhledu oken.

A co záruka?

Na obyčejné protisluneční fólie obvykle výrobci poskytují standardní dvouletou záruku. Společnost 3M dává na modelovou řadu Prestige nesrovnatelně delší garanci – 15 let na vnitřní fólie a 10 let na vnější variantu.

Největší montáž slunečních folií v ČR na střešní skla o ploše 3 500 m²

Z čeho můžete vybírat?

V modelové řadě Prestige najdete venkovní i vnitřní fólie s různými parametry. Díky tomu si z nabídky vyberete, ať už vám záleží na maximálním zadržení tepla, vysoké světelné propustnosti nebo kompromisu mezi oběma hodnotami.

  • Interiérové folie jsou vhodné pro instalaci na výlohy a další jednoduchá skla
  • Exteriérové folie doporučujeme i pro okna, která mají izolační dvojskla

Fólie 3M Prestige 70 je zároveň nejúčinnější interiérovou folií, protože zadržuje polovinu tepelného záření a propouští téměř 70 % světla. Díky tomu brání přehřívání interiérů a snižuje náklady na klimatizaci prostor o desítky procent.

Aplikace externí sluneční folie Prestige 40 na budovu FAČR

Nejžádanější folie Prestige a jejich parametry

Druh fólieCelková redukce sluneční energieRedukce infra zářeníRedukce UV zářeníRedukce viditelného světla
Prestige 70 int.50 %97 %99 %31%
Prestige 70 ext.62 %97 %99 %31 %
Prestige 40 ext.70 %97 %99 %58 %

Fólie 3M Prestige jsou zkrátka ideální pro všechna okna, u kterých potřebujete odrazit co nejvíce tepelného záření a zároveň nechcete výrazně bránit prostupnosti světla.

Optimální řešení nabízí také pro aplikace, u kterých nesmí fólie měnit vzhled budovy, a pro všechny zákazníky hledající tu nejvyšší kvalitu.

Tipy pro vásKategorie:


Zanechat komentář