Stejně jako existují prémiové značky aut nebo třeba hodinek, najdete na trhu i nejvyšší třídu slunečních fólií – modelovou řadu 3M Prestige. Někteří ji považují za nejdokonalejší fólie na okna budov hned z několika důvodů…

Exteriérová aplikace slunečních folií

Tradiční a dobře známé výhody

Společnost 3M vyrábí více než 20 druhů okenních fólií. Modelová řada Prestige je společně s autofóliemi Crystalline zástupcem nejvyšší třídy polepů, které vynikají špičkovou kvalitou, nadprůměrnou životností a jedinečnou konstrukcí.

3M Prestige nabízí všechny základní výhody solárních folií – snižují průnik sluneční energie, odráží UV záření, chrání proti oslnění, pomáhají snižovat náklady na klimatizaci a mnoho dalších (zobrazit všechny výhody protislunečních folií).

Instalace exteriérové sluneční folie Prestige 40 pomocí pracovní plošiny

Díky tomu vytváří příjemné prostředí pro práci i bydlení. Samozřejmě jsou vhodné na všechny typy/tvary oken, skleněné střechy nebo třeba skleněné pláště budov. Stále častěji se instalují na kancelářské budovy, luxusní hotely i rodinné domy.

Nanotechnologie bez kovů

Hlavní výhoda řady Prestige je skrytá v její unikátní konstrukci. Běžné sluneční fólie totiž obsahují mikročástice kovu, které odráží sluneční záření. Fólie Prestige místo toho využívají nanotechnologie – folie se totiž vyrábí ze 220 na sebe kolmých vrstev polymerového materiálu bez obsahu kovu.

Protisluneční fólie na okna 3M Prestige v pořadu Polopatě ČT1

Díky tomu nekorodují, neruší mobilní signál a mají nadprůměrnou propustnost viditelného světla. Jejich schopnost bránit průchodu světla do interiéru je totiž ještě menší než u samotného skla. Zároveň nabízí vysokou ochranu před tepelným zářením.

Protože je folie Prestige 70 čirá a nereflexivní, nemění vzhled budov, a proto je také schválená památkáři hl. města Prahy pro použití na historických budovách.

Exteriérová aplikace slunečních folií

Patentovaná vícevrstvá konstrukce přináší i další výhody – třeba prodlouženou životnost oproti běžným fóliím. Majitele budov také potěší voděodpudivá vrstva, která přispívá k čistějšímu vzhledu oken.

A co záruka?

Na obyčejné protisluneční fólie obvykle výrobci poskytují standardní dvouletou záruku. Společnost 3M dává na modelovou řadu Prestige nesrovnatelně delší garanci – 15 let na vnitřní fólie a 10 let na vnější variantu.

Největší montáž slunečních folií v ČR na střešní skla o ploše 3 500 m²

Z čeho můžete vybírat?

V modelové řadě Prestige najdete venkovní i vnitřní fólie s různými parametry. Díky tomu si z nabídky vyberete, ať už vám záleží na maximálním zadržení tepla, vysoké světelné propustnosti nebo kompromisu mezi oběma hodnotami.

 • Interiérové folie jsou vhodné pro instalaci na výlohy a další jednoduchá skla
 • Exteriérové folie doporučujeme i pro okna, která mají izolační dvojskla

Fólie 3M Prestige 70 je zároveň nejúčinnější interiérovou folií, protože zadržuje polovinu tepelného záření a propouští téměř 70 % světla. Díky tomu brání přehřívání interiérů a snižuje náklady na klimatizaci prostor o desítky procent.

Aplikace externí sluneční folie Prestige 40 na budovu FAČR

Nejžádanější folie Prestige a jejich parametry

Druh fólieCelková redukce sluneční energieRedukce infra zářeníRedukce UV zářeníRedukce viditelného světla
Prestige 70 int.50 %97 %99 %31%
Prestige 70 ext.62 %97 %99 %31 %
Prestige 40 ext.70 %97 %99 %58 %

Fólie 3M Prestige jsou zkrátka ideální pro všechna okna, u kterých potřebujete odrazit co nejvíce tepelného záření a zároveň nechcete výrazně bránit prostupnosti světla.

Optimální řešení nabízí také pro aplikace, u kterých nesmí fólie měnit vzhled budovy, a pro všechny zákazníky hledající tu nejvyšší kvalitu.

Tipy pro vásKategorie:


28 komentářů pro “3M Prestige – nejvyšší třída fólií na okna budov”

 1. Marie Vidunová

  Dobrý den, potřebovala bych vyřešit přehřívání bytu v zateplené bytovce. Okno je plastové (dvojsklo) orientované na jižní stranu. Rozměr jednoho skla o výšce 130 cm a šířce 40 cm a druhého skla o výšce 130 cm a šířce 123 cm. Můžete mi prosím doporučit folii a vytvořit nezávaznou kalkulaci ? Přemýšlím o 3 M Prestige 70 venkovní, 63 % sluneční energie a 31 % světla. Byla by vhodná průhledná ? Mohla bych používat ve velkých vedrech ještě již namontované vnitřní žaluzie a případně i závěs ? Loňská vedra jsem velmi těžce snášela i doma ze zdravotních důvodů. Kalkulaci prosím do emilu. Předem děkuji za ochotu s přáním hezkých dnů .

  Odpovědět
 2. Ing. Jindřich Doležal

  Dobrý den.
  Potřeboval bych snížit vyhřívání řadového rodinného domu na západní straně. V přízemí jsou dvě okna 96×144, dveře 69×139, 69×65 a dvojokno 62×144, 62×70. V patře je balkon se dvěma okny 144×98 a dvěma dveřmi 48×139, 48×65. Venkovní žaluzie ani rolety dle mého názoru nejsou možné. Po přečtení vašich stránek by asi byly nejvhodnější externi folie Prestige, do přízemí 70 a na balkon pak 40.
  Prosím o váš názor a předběžnou kalkulaci včetně montáže. Domek je v Jirkově, zateplený typ multi 222.
  Děkuji předem za odpověď.
  Ing. Jindřich Doležal

  Odpovědět
 3. Kašková Kateřina

  Dobrý den,
  prosím o cenovou nabídku na instalaci zrcadlové folie do okna rodinného domu velikosti: 2ks 74x158cm. Prosím o nabídku vč. montáže a dopravy (Vochov, Plzeň-sever). Děkuji

  Odpovědět
 4. Jiří C.

  Dobrý den,

  Potřebuji redukovat ohřívání interiéru a zároveň zachovat co nejvíce světla. Jedna brněnská firma mi nabízí externí fólii (s nano-keramickou vrstvou), která se podle hledání na Internetu zdá být původně autofólií. Může být s instalací na trojskla domu nějaký problém?

  Realizovali byste případně zakázku na rodinném domě v Brně? Líbí se mi parametry fólie Prestige 70 ext. Kolik z tepelné energie zadrží pohlcením a kolik odrazem?

  Děkuji.

  Odpovědět
 5. Gabriela Kynclová

  Dobrý den, potřebuji folii na střešní okno v podkroví. Sklo má rozměr 60×118 cm, jaký druh je nejvhodnější? Děkuji Kynclová

  Odpovědět
 6. Tomáš

  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat. Mám na domě okna dvojsklo, třikrát denně větrám po 5 minutách, vlhkost udržuji 55%, maximalně je ráno 60% a stále se mi rosí okna, zhruba 2cm pásek. Pomůže mi vnitřní folie se toho zbavit a kolik zhruba stojí m2 folie?

  Odpovědět
 7. Pavel Kudláček

  Dobrý den, jedná se o rosný pod, který vzniká na chladnější sklech.Tepelně izolační folie Thinsulate CC75 výrazně zvýší povrchovou teplotu skel až k teplotě v místnosti a tím posune rosný bod mimo vnitřní sklo.Cena této folie s apliakcí je 2500,-Kč/m2 + DPH.

  Děkuji a jsem s pozdravem.

  Odpovědět
 8. Luboš Křivánek

  Dobrý den, zaujala mě reportáž o folii na sklo s nano technologií 3M Prestige. Její vlastnosti se mi velice zalibili, nicméně jsem nezaznamenal informací, jak tyto fólie ovlivní vnitřní prostředí místnosti ve vztahu k rostlinám. Prospívají rostliny stejně jako bez fólií? Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem. L. Křivánek

  Odpovědět
 9. Ivan Talanda

  Prosím o informaci kdo aplikuje nanofolie na okna

  v Olomouci nebo blízkém okolí. Děkuji !

  Odpovědět
 10. Jiří Tomčala

  Dobrý den, rád bych poprosil o cenovou kalkulaci folie na skel, která minimálně omezí průhlednost a přitom odrazí většinu tepelného záření na okna o rozměrech cca 1 m x 0,8 m (4ks) a 0,8m x 0,8m (4ks) děkuji mnohokrát za zprávu. Jiří Tomčala

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku je nejvhodnější exteriérová sluneční nanofolie 3M Prestige70et.

   Konkrétní nabídku Vám zasíláme do mailu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
  • Martina Goldová

   Dobrý den, mám prosbu o předběžnou kalkulaci na tepelnou folii Prestige 70 do okna rozměr 123×130 a 130×40.Jedna se o panelový dům a okna na západ. V létě tedy problém…. Prosím o info děkuji Goldová

   Odpovědět
 11. Jana Čecháková

  Dobrý den prosím budu se stěhovat do paneláku s okny na jih. Potřebuji tedy vyřešit přehřívání interiéru. Je možné požádat o přibližnou kalkulaci cca 1,2 x 1,2 m (2ks) a 0,8 x 1,2 m (2ks). Děkuji mnohokrát předem za odpověď. Jana Čecháková

  Odpovědět
 12. Květoslava Richterová

  Dobrý den, potřebuji snížit teplotu v laboratoři lékárny, která v létě ve dne díky slunci překračuje normu.
  Mám šanci objednat u vás polep venkovní fólií , i když je to pouze na jedno okno? Potřebuji polep průsvitný, průhledný, na okně je už polep reklamní.
  Děkuji za odpověď Květoslava Richterova

  Odpovědět
 13. PETR BAJER

  Dobrý den, mohu požádat o kalkulaci ext. nonofólie pro 1,34 x 0,53 m (3ks) jedná se o dvouskla v plastu .
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 14. David Jindra

  Dobrý den,
  rád bych cenovou kalkulaci na nanofolie 3M
  Prestige 70 Exterior.
  Rozměry oken jsou 900×1250 (6x) a 800×2100 (1x).
  Děkuji.

  Odpovědět

Zanechat komentář