Společnost ORAFOL patří mezi přední světové výrobce folií. Nabízí široký sortiment produktů včetně prémiových a speciálních polepů. Prohlédněte si, jaké fólie na auta, sklo nebo předměty tato firma vyrábí a jaké jsou jejich výhody.

ORAFOL a co vlastně vyrábí

ORAFOL patří mezi přední světové výrobce grafických produktů pro reklamní, zpracovatelské a dekorační účely. Produkty této firmy využívají zákazníci ve více než 100 zemích světa. Historie společnosti sahá až do roku 1808.

ORAFOL se zaměřuje na výrobu nejrůznějších samolepicích fólií pro polepy aut, reklamní polepy i tiskové aplikace. V sortimentu této firmy najdete kromě autofolií také folie na předměty, folie pro laminování, okenní folie, dekorační folie, folie na výlohy nebo třeba reflexní pásky.

Mezi nejznámější produkty této značky patří folie ORACAL, na které se podíváme podrobněji.

Ukázka ze vzorníku folie ORACAL 970

Nejoblíbenější folie ORACAL

ORACAL 970

Speciální folie určená na částečné nebo kompletní polepy aut. Nabízí snadnou aplikaci i na velké a složité povrchy, instalaci bez vzduchových bublin a dobrou bezezbytkovou odstranitelnost. Navíc splňuje i náročné požadavky na odolnost polepů. Životnost těchto folií se pohybuje od 6 do 10 let.

ORACAL 975

Strukturovaná karbonová folie, která vyniká značnou odolností, rozměrovou stálostí a snadnou zpracovatelností – i na nerovném nebo zakřiveném povrchu. Díky tomu je ideální pro aplikaci na vybrané části karosérií aut a v interiérech vozidel. Životnost této řady folií obvykle bývá 3–5 let.

ORACAL 651

Oblíbená folie pro reklamní polepy aut v mnoha lesklých i matných odstínech. Průměrná životnost polepů ORACAL 651 bývá 4–5 let. Navíc jsou tyto folie vhodné také pro exteriérové značení a dekorace. Nelze je však používat na nerovné povrchy.

ORACAL 641

Cenově dostupná folie pro zpracování na řezacích plotrech. Nejčastěji se používá při výrobě krátkodobějších nápisů, reklam a dekorací. Při použití v interiérech nabízí téměř neomezenou životnost, v exteriéru obvykle vydrží 3–4 roky.

ORACAL 8500

Translucentní fólie se sedmiletou životností vhodná pro zpracování v plotrech. ORACAL 8500 má polomatný povrch, který redukuje nežádoucí odraz světla. Nejen proto je ideální folií pro světelnou reklamu. Navíc nabízí dlouhou životnost i při aplikaci v exteriéru (5–7 let).

ORACAL 6510

Polymerická zvýrazňovací fluorescentní folie. Díky svému výraznému vzhledu za světla, v šeru i při snížené viditelnosti se používá pro upoutání pozornosti při reklamních akcích nebo na firemních vozech. Nevýhodou této folie je kratší životnost – v exteriéru obvykle jeden rok.

ORACAL 8300

Speciální barevná transparentní fólie pro lepení na podsvícené sklo. Ideální pro světelné aplikace, celopolepy skel a nejrůznější nápisy nebo motivy. Folie ORACAL 8300 lze navíc aplikovat ve více vrstvách. Životnost těchto polepů v exteriéru se pohybuje kolem 5 let.

Ukázka ze vzorníku folie ORACAL 975

A co ostatní?

Mezi oblíbené folie od společnosti ORAFOL dále patří:

  • ORACAL 951 (prémiová folie pro polepy aut)
  • ORACAL 751 (kvalitní reklamní fólie na auta i předměty)
  • ORAGUARD 270 a ORAGUARD 280 (ochranné autofolie)
  • ORACAL 631 (matná folie pro grafiku ve výstavnictví)
  • ORACAL 638 (speciální folie pro dekorace zdí)
  • ORACAL 7510 (fluorescentní folie pro výrazné značení)

Kompletní nabídku folií ORACAL a dalších výrobků od společnosti ORAFOL najdete na stránkách www.orafol.com.

Ukázka ze vzorníku folie ORACAL 6510

3M, ORAFOL nebo AVERY

Možná vás trochu překvapíme, ale sortiment firem 3M, ORAFOL a AVERY je téměř stejný – typy folií, barevné odstíny ani životnost polepů se výrazněji neliší. Díky tomu lze při nedostupnosti vybraných folií od jednoho výrobce použít polepy jiné značky a výsledek bude stejný.

Tipy pro vás

  • Vzorník autofolií ORACAL 970, které patří mezi nejoblíbenější polepy aut, najdete na stránce 3D autofólie.
  • Chcete poradit s výběrem fólií? Nebo máte zájem o polepy značky ORAFOL? Kontaktujte nás třeba ještě dnes.
  • Pokud vás zajímají informace o společnosti 3M, přečtěte si článek nejznámější výrobci autofolií.


Kategorie: , , , , , ,


Zanechat komentář