Věděli jste, že patent na výrobu autofolií pochází již z roku 1966? Věděli jste, že autofólie byly původně vyvinuty pro kosmické účely? Věděli jste, že firma, která si v 60. letech patentovala autofólie, patří mezi nejvýznamější výrobce autofólií i v současnosti?

Během předchozích desetiletí prodělala výroba fólií na automobily značný vývoj. Jejich výrobu si vyzkoušela již celá řada firem, přičemž nejvíce výrobců autofolií pocházelo a pochází z USA. V Evropě patří k nejvýznamnějším a nejkvalitnějším výrobcům firmy z Německa.

3M logo

Jedničkou na trhu fólií na automobily a ve vývoji nových výrobních technologií je jednoznačně firma 3M – stejná firma, která si autofólie v roce 1966 patentovala.

Mezi další známé výrobce kvalitních autofólií patří:

  • Llumar,
  • Bruxsafoll,
  • Madico,
  • Sunguard.
  • Autofólie 3M

Autofólie 3M

3M folie jsou známé především svou dlouhou dobou životnosti. Není neobvyklé, že tyto fólie slouží i 20 let. Desetiletí zkušeností, neustálý technologický vývoj a důraz na špičkovou kvalitou výroby autofolií, to jsou hlavní charakteristiky společnosti 3M.

Patent na autofólie společnosti 3M

Firma 3M nejenom, že si v roce 1966 patentovala autofólie, ale vlastní také několik nových patentů týkajících se fólií. Například jako první si patentovali folie na auto vyrobené nanotechnologií, které představují opravdovou špičku v oboru autofólií. Folie vyrobené pomocí nanotechnologií se kromě aut využívají také na skla budov (pro zajištění termoizolace skleněných ploch).

Kvalita vs cena autofólií

Při výběru folií na auto je nutné nesledovat cenu jako jediné rozhodovací kritérium. V současnosti se totiž na trhu čím dál tím častěji objevují levné autofolie vyrobené od no-name výrobců, a to především z Asie. Výrobci těchto folií na auto konkurují především cenou. Kvalita výrobků však bývá většinou velmi nízká. Při rozhodování o koupi autofólie doporučujeme věnovat pozornost především kvalitě fólie a záručním podmínkám.

Podobná situace nastává také při výběru firmy, která má provést aplikaci folií na auto. Měli byste se řídit základní poučkou – nenechat si aplikovat folie na auto někde na chodníku. Kvalitní aplikátor autofolií má vždy svou dílnu. V jeho zájmu také je, aby folie na auto byly co nejkvalitnější, a tudíž se nemusíte bát, že bude používat nekvalitní folie od neznámých výrobců.Kategorie:


Zanechat komentář