Interiérové a exteriérové folie do oken vypadají podobně. Mají však odlišné využití, životnost, účinnost i další vlastnosti, o kterých se vyplatí vědět. Následující článek vám pomůže zjistit, který typ folií je pro vaše okna nejvhodnější.

Instalace venkovní protisluneční folie

Instalace venkovní protisluneční folie

Srovnání exteriérových a interiérových folií

Využití a cena

 • Na vnitřní stranu oken se instalují folie bezpečnostní, sluneční světlé nebo translucentní (průsvitné ale neprůhledné)
 • Na venkovní stranu oken se používají folie ochranné, sluneční reflexní, sluneční světlé a translucentní

Ceny interních a externích folií jsou srovnatelné. Interiérové okenní fólie stojí od 800 Kč/m2, za exteriérové zaplatíte od 950 Kč/m2. Ceny jsou bez DPH včetně odborné montáže.

Sluneční folie na okna 3M Prestige 40

Sluneční folie na okna 3M Prestige 40

Životnost

Interiérové sluneční folie mají delší životnost. Zároveň na ně výrobci většinou poskytují prodlouženou záruku na 10–15 let. Životnost exteriérových folií proti slunci bývá obvykle kratší, protože ji ovlivňují povětrnostní podmínky, nepříznivé počasí a další vlivy. U některých typů venkovních fólií navíc záruka platí pouze 3 roky.

Víte, že:

 • existují vysoce kvalitní exteriérové fólie 3M Prestige s 10letou zárukou, která je téměř na úrovni interiérových folií?

Instalace bezpečnostní fólie SH14 na vnitřní stranu oken

Instalace bezpečnostní fólie SH14 na vnitřní stranu oken

Účinnost

Exteriérové protisluneční folie nabízí vyšší účinnost – do kontaktu se slunečním zářením totiž přichází jako první a rovnou jej odráží nebo pohlcují na vnějším skle. Interiérové solární folie naopak zadržují záření až jako poslední v řadě. Navíc při tom dochází k zahřívání těchto fólií (skel).

 • Vnitřní okenní folie se proto používají především k zadržení UV záření a zabezpečení skel proti rozbití i průrazu
 • Venkovní folie jsou naopak vhodné do oken, kde chcete redukovat pronikající tepelné a sluneční záření

Náročnějším zákazníkům doporučujeme nejúčinnější interiérové fólie 3M Prestige 70 s 15letou zárukou. Tato téměř čirá sluneční folie zadržuje stejné množství tepelného záření jako běžná zrcadlová folie s 3letou zárukou, která je určená na vnější stranu oken.

Exteriérová folie PR40 – porovnání propustnosti světla

Exteriérová folie PR40 – porovnání propustnosti světla

A další rozdíly

 • Interiérové folie snižují v zimních měsících tepelné úniky skrz okenní skla
 • Neprůhlednost skel zajišťují pouze externí reflexní (zrcadlové) folie

Nebezpečí tepelného šoku

Pokud chcete mít reflexní nebo tmavé folie na vnitřní straně oken, můžete je použít pouze na oknech s jedním sklem. U oken s izolačním dvojsklem a trojsklem může taková aplikace způsobit jejich prasknutí.

Okenní folie se totiž vlivem slunečního záření ohřívají. Při aplikaci reflexní/tmavé fólie na vnitřní stranu skel tak může v zimních měsících dojít k situaci, kdy se vnitřní sklo s fólií zahřeje na více než 40 °C a na vnějším skle bude teplota hluboko pod bodem mrazu. Následně může dojít k tepelnému šoku a popraskání skla.

Pokud hledáte folie na vnitřní stranu oken, které zadrží maximální množství sluneční energie bez rizika tepelného šoku, zahrňte do svého výběru již zmíněné polepy 3M Prestige 70 se sníženou reflexí.

Aplikace externí neutrální sluneční folie

Aplikace externí neutrální sluneční folie

Jaký typ fólií si vybrat?

Zjednodušeně řečeno vám s ohledem na předchozí srovnání můžeme doporučit následující:

 • Pokud hledáte folie s dlouhou životností, které zajistí ochranu proti UV záření a střepům z rozbitých oken + redukci sluneční energie až o 50 %, vyberte si interiérové sluneční folie
 • Pokud hledáte folie, které odrazí nebo zadrží co největší množství sluneční energie a viditelného světla, vyberte si exteriérové zrcadlové sluneční fólie
 • Pokud je pro vás důležitá redukce slunečního záření i dlouhá životnost, vyberte si exteriérové folie 3M Prestige 70 (resp. 40).

Výběr však ovlivňuje celá řada faktorů jako např. síla a skladba skla, jeho velikost, umístnění oken na světovou stranu, vnitřní a venkovní zastínění, materiál rámů, celková kondice nebo třeba stáří oken. Nejen proto se vyplatí konzultovat výběr s odbornou aplikační firmou.

Víte, že:

 • používáme speciální software, který umí vyhodnotit riziko vzniku tepelného šoku (prasknutí skla) a vhodnost slunečních fólií na daná okna? Zároveň dokáže vypočítat, kolik ušetříte za klimatizaci objektu díky snížení tepelného záření pronikajícího skrz okna.

Aplikace venkovní protisluneční folie pomocí horolezecké techniky

Aplikace venkovní protisluneční folie pomocí horolezecké techniky

Tipy pro vás

 • Pro výlohy a další jednoduchá skla jsou vhodné interní folie, na střešní okna a skleněné pláště budov je efektivnější instalovat folie externí.
 • V současné době nabízíme tři typy folií na okna – bezpečnostní, sluneční a zrcadlové. Více informací najdete na jednotlivých podstránkách.
 • Pokud chcete snížit náklady na klimatizaci a vytápění prostor, přečtěte si článek jak rychle se zaplatí termoizolační folie na okna.


Kategorie:


115 komentářů pro “Vnitřní a venkovní folie na okna – porovnání výhod a vlastností”

 1. Veronika Chaloupkova

  Dobrý den,chtěla bych fólie na 4okna,aby nebylo vidět z venku dovnitř a večer když rozsvítil.Dekuju za info.Chaloupkova

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   zrcadlový efekt na skle lze docílit pouze v denní době,pokud je venku tma a v místnosti se rozsvítí,neexistuje žádná technologie(včetně folií),která tento efekt zajistí-fyzika to neumožňuje.
   V případě trvání vašeho zájmu o naše služby nám prosím zašlete rozměry požadovaných skel a místo aplikace a my Vám obratem zašleme přesnou cenovou nabídku.

   Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 2. Simona

  Zdravim je nĕjake řešení v noci když rožnu v místnosti aby nebylo vidĕt dovnitř přes nejake folie je řešeni dĕkuji z pozdravem

  Odpovědět
 3. Michal

  Dobrý den,
  zajímá mne,jestli jsou folie dobrým řešením situace,kdy se mi potí,rosí střešní okna,nebo je lépe nechat přidat izolační sklo?Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   interiérová nanofolie 3M Prestige70 odráží zpět do místnosti infračervené záření od tepelných zdrojů a ohřívá sklo o několik stupňů.Tím se posouvá rosný bod a sklo by se mělo přestat potit.
   Zároveň je nutno snížit vzdušnou vlhkost v místnosti dostatečným větráním.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 4. Mirek

  Dobrý den,dobrá, po rozsvícení bude vidět do místnosti a co tam dát folii jako mám na sklech v autě,kdy i po rozsvícení světel v autě je dovnitř špatně videt?Tedy kombinace zrcadla a ztmavení jde to? nevíme jak VELUXOVÁ okna vyřešit,aby se nebylo moc vidět. Ph 9.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   bohužel váš požadavek nelze splnit,jednosměrná průhlednost folií v případě venkovní tmy a rozsvíceného vnitřního prostoru nebude fungovat – fyzika to neumožňuje.
   Pokud se ve voze rozsvítí je do něj i přes černá skla vidět.

   Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
  • Pavel Pařízek

   Dobrý den. Potřebuji na domě náhradu za předokenní rolety, které nelze instalovat. Jde mi o místnosti určené ke spaní. Jde tedy o snížení prostupu slunečního světla a tepla. Je vhodná exteriérová zrcadlová fólie? Děkuji

   Odpovědět
 5. Zdeněk lapáček

  Dobrý den,
  existuje možnost vnitřní folie s vlastním motivem (pruh cca 20cm na izloační trojsklo šíře 90). Cíl je aby mi nesvítilo slunce na monitor a aby se to tepelně chovalo mravně. Zatím tam mám udělán závěs na tyči ale manželce to nepřijde estetické. Děkuji za odpověd. Zdeněk

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku Vám můžeme nabídnout bílou mléčnou translucentní(průsvitnou x neprůhlednou) okenní folii , která zajistí dostatečnou clonu před přímým slunečním svitem.
   Tuto folie lze ještě potisknout vlastním motivem dle výběru zákazníka.
   Cena folie bez potisku a aplikace dle vašeho pořadavku:250,-Kč

   V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
   • Zdeněk lapáček

    Dobrý den, mohu se prosím zeptat na cenu s potiskem a aplikací na okno v okresu Kladno, nebo se předpokládá že si ji nalepím sám?
    PS: mohli bychom prosím dál komunikovat emailem?

    Odpovědět
 6. Kateřina Jílková

  Dobrý den, chtěla bych doporučit, jaké folie zvolit na střešní okna rodinného domu, aby nedocházelo k blednutí látek a materiálů uvnitř místností, avšak aby zůstala maximální propustnost světla? Máme střešní okno v šatně, kde nám i přes zataženou roletu bledne oblečení.
  Děkuji.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   na poškození textilu vlivem slunečního záření se podílí několik faktorů:
   -viditelné světlo
   -infračervené záření
   -UV záření atd.
   V naší nabídce je několik folií, které toto záření dokáží různým způsobem zadržet.
   Nicméně, jak píšete, používáte roletu, která zcela jistě toto záření musí odclonit zcela.
   Hledal bych tedy řešení v jiném materiálu použitém na roletě.

   V případě trvání vašeho zájmu o naše služby nás prosím kontaktujte, rádi Vám zašleme nabídku folií dle vašich požadavků.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
   • Dušan

    Dobrý den, mám stejný problém jako tato paní se střešním oknem v šatně a blednutím oděvů. Okna se nám i přes větrání v zimě rosí (je to dřevostavba s parotěsnou izolací) a tak to nechceme řešit roletou, za jejímž uchycením by se nedala vlhkost z dřevěného rámu utírat. Je pro tento případ vhodná nějaká fólie na sklo?

    Odpovědět
    • Pavel Kudláček

     Dobrý den,

     jedná se o problém s rosným bodem na skle.
     Na řešení Vám můžeme nabídnout interiérovou tepelně-izolační folii 3M Prestige70, která jednak zajistí ochranu interiéru před blednutím interiéru zadržením značné části slunečního záření a jednak zlepší izolační vlastnosti skla odrážením infračerveného záření od blízkých tepelných zdrojů zpět do místnosti.
     Sklo zvýší svojí teplotu a rosný bod by se měl posunout.
     Pro cenovou nabídku nám prosím zašlete rozměry požadovaných skel a místo aplikace.

     Děkuji a jsem s pozdravem.

     Ing.Pavel Kudláček
     http://www.glassgarant.cz
     tel/fax:296 554 676
     mobil:602 343 331

     Odpovědět
 7. Jan Vanda

  Dobrý den, kvůli přehřívání bytu jsme nainstalovali vnější protisluneční fólie na střešní okna se stíněním 74%, ale po dvou letech se díky prachu úplně zakalily a zpuchřely (blízko je frekventovaná silnice). Dá se stejně efektivně stínit i vnitřní fólií?

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   účinnost interiérové folie je výrazně nižší a zároveň je nutno ji nezakrývat např. žaluziemi aby nedošlo k prasknutí skla.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel KUdláček

   Odpovědět
 8. Jozef Kvocak

  Dobry den

  dostali sme zadanie od nasho klienta na folie do vyloh, ktore by mali obmedzit odraz zo skla vyloh kedze to ovplyvnuje viditelnost do vyloh. Mali by ste nejaku taku foliu u Vas pripadne vedeli by ste nieco poradit v tomto smere?

  Vopred dakujem za odpoved

  S pozdravom

  Jozef Kvocak

  Odpovědět
 9. Jiří Hofman

  Dobrý den
  Potřeboval bych interiérovou fólii na vnitřní (severní) stranu zastřešení bazénu z bezbarvého komůrkového polykarbonátu, která by měla následující vlastnosti:
  – odrazila by dovnitř sluneční tepelné záření, které již prošlo dovnitř zastřešení (aby teplo neprošlo bez užitku zase ven)
  – vytvořila by interiérové zrcadlo (kvůli optickému zvětšení bazénu)
  – spolu s komůrkovým polykarbonátem by vytvořila neprůhlednou plochu (hlavně zvenčí dovnitř), abych se mohl koupat bez plavek.

  Odpovědět
 10. Pavlína

  Dobrý den,

  na domě máme skleněné vchodové dveře, raději bychom měli klasické, ale vzhledem k tomu, že jsme na to již při koupi neměli vliv, nedá se s tím nic dělat. Každopádně sháníme na tu prosklenou část nějakou fólii, přes kterou nám nebude zvenčí vidět dovnitř ani když se rozsvítí. Dá se tam něco takového dát?

  Děkuji
  Hezký den

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku Vám můžeme nabídnout translucentní(průsvitnou x neprůhlednou) folii z obou stran v různých barevných provedení.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 11. Mirka Dedicova

  Dobry den,
  je mozne vyrobit externi folii o siri 206cm? Dekuji za odpoved.

  Odpovědět
 12. Jiří

  Dobrý den, mám opačný dotaz, co zde většina diskutujících , a sice : je možno nalepit folii , aby nebylo vidět z nebytového prostoru na soukromý pozemek ? Čili zevnitř do zvenčí.

  děkuji Sedlák

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   okenní folie Vám mohou pomoci, nicméně jedná se spíše o otázku prosté fyziky – optiky.
   Pokud je v místnosti větší světlo než venku, není standardním pohledem ven nikdy vidět, pokud je světlo opačně, vidět ven bude možno vždy.

   Dle vašeho požadavku Vám můžeme nabídnout okenní privátní translucentní (průsvitnou x neprůhlednou) folii, která funguje za všech světelných podmínek stejně.

   Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel.602 343 331

   Odpovědět
 13. Bartůšek Jan

  Dobrý den,
  Potřeboval bych fólii do okna v koupelně. Potřebuji, aby nebylo do koupelny vidět z protějšího domu. Po rekonstrukci panelového bytu máme novou koupelnu v místech, kde bývala kuchyně. Tudíž tam zůstalo i okno 2,5×1,6 m. Jsem v předposledním patře, takže nepotřebuji zakrývat celé okno, stačí cca 2/3. Potřebuji 100 procentní neprůhlednost, prostup světla není podmínkou. Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vaší poptávky Vám můžeme nabídnout interiérovou aplikaci translucentní okenní folie v různém barevném provedení.
   Tato folie je neprůhledná, ale průsvitná. Míra propustnosti viditelného světla je odvislá od barevnosti folie-čím tmavší tím měně průsvitná.
   Pro posouzení vhodnosti výběru folie je nejlépe nás navštívit na naší provozovně.
   Pro cenovou nabídku nám prosím zašlete rozměry jednotlivých skel, včetně požadavku na výšku aplikace folie a místo aplikace.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 14. Jana Červeňanová

  Dobrý den, prosím existuje folie, která by byla průhledná, ale zároveň bránila nárazům ptáků do skel. Nějaká s ultrafilovým vzorem jako jsou UV samolepky ptáků co nevadí ve výhledu, ale ptáci je vidí? Máme zaklenou terasu jednim sklem jen proti větru. Děkuji Jana

  Odpovědět
 15. Skálová

  Dobrý den,
  existuje okenní fólie, která by kombinovala neprůhlednost a bezpečnostní vlastnosti ?

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   bezpečnostní folie je nabízená pouze v čirém provedení, pro zajištění neprůhlednosti skel je nutno použít další folií s požadovanými vlastnostmi.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 16. Tallerová

  Dobrý den. Máme problém, že nám do výlohy svítí slunce a skoro vůbec do ní není vidět. Lze to řešit fólií ?

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   bohužel tento problém lze foliemi pouze stěží řešit.
   Doporučuji oslovit firmy zabývající se zastíněním výloh pomocí pergol.

   Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 17. Vlasta

  Dobrý večer, potřebovala bych vyřešit přehřívání bytu . Okna jsou plastová ( dvojsklo)orientovaná na západní stranu. Rozměr jednoho skla o výšce 130cm a šířce 49cm celé okno 3 takovéto křídla. Můžete prosím doporučit folii a vytvořit nezávaznou kalkulaci. Kalkulaci prosím do emilu. Předem děkuji za ochotu s přáním hezkých dnů . Vlasta

  Odpovědět
 18. Suchánková Hana

  Dobrý den,
  mám podkrovní byt s obytnou místností a ložnicí. Okna Fakro, plastová, dvouskla, rozměr 160x80cm, celkem 7 ks. Na JV stranu jsou dvě okna v ložnici a dvě v obývací místnosti, v obýv. místnosti jsou ještě 3 okna na SZ stranu. Všechna okna mají vnitřní žaluzie (v ložnici rolety), 3 okna na SZ stranu jsou ještě opatřena předokenními roletami proti slunci v létě. Přesto je v podkroví v létě přes den moc horko, tak uvažuji, jak bych to mohla zlepšit. Měly by vaše folie smysl? Dále mě napadá: pokud by se jednalo o folie vnější, jak se čistí? Dle mých zkušeností se střešní okna rychle špiní a pokud neprší, tak se špatně čistí (výkaly od hmyzu apod.). Pak bych měla u vnějších folií strach, abych je nepoškodila. Prosím o váš názor a cen. nabídku event. řešení. Děkuji a srdečně Vás zdravím z Pardubic. H.Suchánková

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den, pokud máte předokenní žaluzie v létě stažené a máte v místnosti stále teplo folie Vám již nepomohou.
   Je nutno hledat příčinu buď ve nedostatečné izolaci střechy nebo pořídit chlazení prostoru.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 19. Vladimír Híreš

  Dobrý den
  Existuje reflexní fólie, která nezadržuje teplo z venku? (V zimě za slunečného počasí nemusim vůbec topit)

  Odpovědět
 20. Ivana

  Dobrý den,
  mám dotaz na sundání folií – nastěhovali jsme se do domu se starými foliemi na oknech, jsou už značně zteřelé, rozpraskané, vytvořily takový mléčný filtr, přes který není vidět ven. Světlo proniká, ale omezeně. Folie drží velmi pevně, jsou však hodně křehké, takže je téměř nemožné je sundat. Co s tím? Moc děkuji, Ivana

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   jedná se o náročnou demontáž starých folií po době životnosti.
   Folie se demontují chemicky a mechanicky bez poškození skel.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 21. Jana Kejmarová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné nainstalovat nějakou folii na zasklenou lodžii, aby na ní nebylo v letních měsících takové horko. Děkuji

  Odpovědět
 22. ZDenek

  Dobrý den,
  máme lodžii na západní stranu a v létě je tam nesnesitelné horko. Existují folie, které v létě omezí průniku tepla, ale výrazně neomezují světlo v pokoji (obývací pokoj, abych nemusel brzo zapínat světlo). Jak se tyto folie chovají v zimě? Zabraňují stejně? Mohli by jste mi poslat z čeho bych si mohl vybírat?
  Děkuji s pozdravem

  Odpovědět
 23. ART

  Dobry den,
  je mozne technicky dosahnout pomoci folii nebo jinou metodou aby vylohy (okna provozovny) byly z dalky neprusvitne, matne nebo jinak teklo viditnelne dovnit (cca od 20metru a vice metru) a lide prochazejici se u oken nebo z par metru mohli videt dovnitr.

  Odpovědět
 24. Milena Kolářová

  Dobrý den,máme střešní okno Velux na jižní stranu.V místnosti je v létě horko.Stacila by interiérová folie?Mám strach,aby se horkem okno nerozbilo.Díky za info

  Odpovědět
 25. Iva

  Dobry den.
  Kterou pruhlednou folii by jste doporucil na plastove dvojite okna aby z venci nebylo videt dovnitr, ale aby byla pruhledna zevnitr ven. Mame vnitrni zaluzie. Preferovali bychom vnitrni folii kvuli prachu ze silnice.(okna jsou stale ve stinu)

  Odpovědět
 26. Lucie

  Dobrý den. Potřebovali bychom folii proti odrazům od sousedovic skleníků, případně i aby snížili viditelnost z venku přes den. Máme dvojitá francouzská okna. Radeji bych aby nedošlo k omezení tepla ze slunce hřejícího přes okna. Dekuji

  Odpovědět
 27. Renata Haubertová

  Hezký den,

  Ráda bych se zeptala zda existuje fólie na okno aby nebylo z venku vidět do bytové jednotky a kolik vychází cenově. Děkuji za Vaši odpověď.
  S pozdravem
  Renata Haubertová

  Odpovědět
 28. Klára

  Dobrý den, potřebovala bych folie na okna (nebo jiné řešení), které znemožní vidět sousedům z venku dovnitř. Nechci však, aby kvůli tomu v místnosti bylo méně světla či tepla od slunečního záření. Je to možné? Děkuji.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den, bohužel váš požadavek nelze pomocí folií splnit, odporuje fyzice.Pro znemožnění pohledu do místnosti je vždy nutno zatmavit skla.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Odpovědět
 29. Danielovská Miluš

  Dobrý den,

  měla bych zájem o externí folii na okna – plast, dvojsklo. Od dopoledne po večer nám slunce v létě neskutečně vytápí byt. Folií je hodně druhů, mám ale v bytě hodně květin a nevím, která jim nebude bránit v potřebě světla k růstu.
  Je možné odpovědět i přímo na mail.

  Děkuji a hezký den,
  Danielovská.

  Odpovědět
 30. Ondřej Benda

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat.
  Bydlíme v desátém patře panelového domu. Pod námi přeš ulici je diskotéka(DnB, Tekno), kde každý víkend (pá,so) hrají až do ranních hodin. Okna máme plastová, ale basy jsou slyšet až příliš. Přítelkyně nemůže spát. Existuje zvukově izolační folie, která by nám mohla pomoci? K tomu instalovat třeba lepší těsnění oken? Konkrétně máme v ložnici pouze jedno veliké okna.

  Mockrát děkuji za reakci, Benda.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   bezpečnostní folie dokáže snížit přenos vibrací způsobených zvukem cca o 5 dB. Posouzení, zda je tento útlum pro vás dostatečný, je na Vás.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 31. Tomáš Schwetter

  Dobrý den, potřeboval bych do kuchyňského plastového okna orientovaného na jih takovou folii, která maximálně omezí průnik tepla dovnitř, ale zároveň minimálně omezí průnik slunečního světla, tedy aby v interiéru nebylo příliš šero. Prosím o doporučení, ideálně do emailu. Děkuji a přeji hezky den.

  Odpovědět
 32. Ludmila

  Dobrý den,
  prosím o radu. V podkrovní místnosti máme látkové stínící rolety bílé barvy. V letních měsících, od brzkých ranních hodin, svítí do místnosti slunce. Je možno tento problém vyřešit pomoci vnitřní fólie? Potřebujeme snížit sluneční intenzitu tak, aby se zde dalo spát. Děkuji a přeji hezký den.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   pro zadržení slunečního tepelného záření je nejlépe použít exteriérové sluneční folie.
   Jakékoli zadržení tepla uvnitř objektu za skly je málo efektivní.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 33. Oldřich

  Dobrý den. Snažím se vyřešit problém s mlžícími se okny v dětském pokoji. V místnosti spí dvě osoby a každé ráno se musí okna kompletně vysušit. Nejednou bývá i na parapetu kaluž vysrážené vody. Okna jsou stará cca 15 let, dvoukomorová. Prosím o radu, jaký způsob řešení problému by byl dle vašeho názoru nejefektivnější. Děkuji Olda Slezák

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   rosení oken úzce souvisí s celkovou vlhkostí vzduchu v místnosti a je nutno jej udržovat v relaci 40-60 %. Pro odstranění mlžení skel je nutno ohřát vnitřní skleněnou tabuli a tím posunout rosný bod. Pro tento účel Vám můžeme nabídnout tepelně izolační folii 3M Prestige70.
   Pro cenovou nabídku nám prosím zašlete rozměry skel do mailu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   info@glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 34. Růžena

  Dobrý den,
  obyvame místnosti v přízemí, atak nechceme, aby nám přes den bylo vidět z ulice do domu, zároveň se však s fóliemi bojíme většího úbytku slunečního světla. Doporučíte něco? Čeká nás instalace venkovních rolet.
  Druhým problémem je velká vlhkost a tvoření plísně na oknech v ložnici. Dekuji

  Odpovědět
 35. Michael Pertl

  Pohledávám zrcadlovou folii do oken, omezujíci pohled z venku, ale bez termoizolace. Velikost oken 160 x 80 cm. Prosím o sdělení ceny. Děkuji Pertl

  Odpovědět
 36. Oliver Vradyi

  Dobrý den,
  asi jako většina řeším viditelnost při rozsvíceném světle směrem dovnitř.
  Jedná se ale o okno v koupelně, tudíž nepotřebuji skleněný efekt, nepotřebuji ani já vidět ven. V případě mléčného zabarvení by pro venkovní tmě a vnitřním světle bylo do místnosti vidět?
  Omlouvám se, pokud již takový dotaz je zde někde uveden.

  Předem moc děkuji za Vaši odpověď , Oliver Vradyi

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   jednosměrný zrcadlový efekt večer při rozsvícených světlech v místnosti opravdu nefunguje.
   U bílé matné translucentní folie je zajištěna průsvitnost a neprůhlednost z obou stran.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 37. Jan Samaranský

  Dobrý den,prosím o posouzení a určení folie na okno,cenovou nabídku a dodavatelskou firmu.Okna 2ks cca 150×150,balkon 1ks /4 díly/ cca 200×150.Dochází k přehřívání bytu,všechna okna na jih,v oknech žaluzie,okna plastová-asi dvojsklo,budova na velmi rušné ulici.Požadavek-představa je max.propustnost světla,ale max.nepropustnost tepla od slunečního záření.Děkuji.

  Odpovědět
 38. Iva

  Dobrý den.Potrebovala bych proti pohledovou folii na balkónové dveře, rozměr 67/176.Jde o to,aby přes den nebylo vidět dovnitř od sousedů a aby to co nejvíc propouštělo denní světlo.Existuje nějaká taková??? Děkuji za odpověď, případně i za nabídku.

  Odpovědět
 39. Ondřej

  Dobrý den,
  Chtělo bychom poradit, prestehovali jsme se do rodinného domu, kde okna jsou přímo na ulici a chceme aby nebylo vidět přes den do místnosti.
  Okna jsou situována na východ a jde o plochu cca 4m2 oken. Jsou 4.
  Co byste prosím doporučil a jak by to cenově vycházelo. Okna jsou izolační 3skla
  Dekuji

  Odpovědět
 40. josef

  Dobrý den,

  Mám na bytě trojsklo v přízemí se zahradou, potè je chodník cca 8 metrů od okna a potřeboval bych aby nebylo vidět dovnitř ale aby byla v bytě maximální možná světelnost. Propustnost slunce je mi jedno, mám klimatizaci. Děkuji

  Odpovědět
 41. MiroslavTybus

  Dobrý den, měl bych požadavek na zrcadlovou folii do dvou balkonových oken a dveří. Pokud možno aby propouštěla co nejvíce denního světla ale zabránila pohledům do domu. Děkuji. Tybus.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,
   v naší nabídce, je více odstínů zrcadlových folií. Dle vašeho požadavku je nejlépe nás navštívit na naší provozovně, prohlédnete si folie na sklech a my Vám poskytneme vzorky.
   Pro cenovou nabídku je nejlpe nám zaslat do mailu rozměry požadaovaných skel a adresu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 42. Lucie Francová

  Dobrý den, poradíte mi, prosím, druh folie, který by bylo možné použít k protipohledovému řešení na okno, při zachování průhlednosti z interiéru? Děkuji

  Odpovědět
 43. Zuzana Šulcová

  Dobrý den mám prosím dotaz potřebovali bychom na spodní skla lodžie dát nějakou folii klidně i tmavou aby nebylo při sezení venku vůbec vidět dovnitř ale bylo možné vidět ven. Lodžie je dlouhá cca 6m jaká by byla prosím přibližná cena? Děkuji za odpověd.ŠULCOVÁ

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   pro tento účel jsou nejlepší zrcadlové folie, které se aplikují z vnější strany skla.
   Pro posouzení všech možností apliakce nám prosím zašlete rozměry a fotografie exteriéru, interiéru a detailu skleněného zabradlí na mail info@glassgarant.cz.
   Obratem Vám zašleme nabídku.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 44. Olga Procházková

  Dobrý den. Bydlím ve velmi studeném bytě. Okna propouští studený vzduch i v létě. Chtěla bych čiré folie, které zabrání studenému vzduchu dovnitř a nepustí jej ven. Slunce mi nevadí.
  Děkuji Procházková

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   na základě vaší poptávky Vám nabízíme aplikaci tepelně-izolačních folií 3M Thinsulate cc75 dle vašich požadavků.

   • zcela nový patentovaný produkt společnosti 3M, vyrobený speciální technologii multimetal
   • její výjimečnost spočívá v minimální viditelnosti na skle a tudíž minimálním zadržení viditelného světla – 25 %
   • folie zajišťuje v zimních měsících odraz infračervené záření od blízkých tepelných zdrojů zpět do místnosti až o 40 %
   • při použití na izolačních dvojskel nahrazuje třetí sklo
   • v letních měsících zadržuje až 37 % slunečního záření
   • folie se aplikuje z vnitřní strany skla a po aplikaci je na skle téměř neznatelná
   • záruka 10 let
   • cena folie s aplikací 2 500,-Kč/m2 + DPH 21 %(15 % pro bytové účely)

   V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 45. Pavel

  Dobrý den. Mám problém s akváriem večer a v noci. Boční strana je hned vedle TV s Ambilightem. tzn. že dovnitř jde světlo z ledek v TV. Nyní to je zakryté škaredou černou deskou. Není nějaká folie. (potřebuji 40×35 cm). Která by večer výrazně omezila přístup světla a zároveň při rozsvíceném akváriu bylo přes folii něco vidět? Díky

  Odpovědět
 46. Michal Šára

  Dobrý den. V rodinném domě máme velké francouzské okno z izolačního trojskla, situované na jih. Francouzské okno má 3 skleněné tabule, 2x 201×68 a 1x 211×98. Rád bych nějaké řešení, kterým by se dalo zamezit pohledům dovnitř, takže nějakou zrcadlovou fólii. Rád bych se u vás dotázal na cenovou kalkulaci tohoto provedení, pokud je to proveditelné.
  Děkuji

  Odpovědět
 47. Jaroslav Pazourek

  Dobrý den máme balkonovou lodžií a posuvná kalená skla 68×113 5 kusů. Chtěli bychom jí zastínit nějakou reflexní chromatickou fólii s co největším tepelným odrazem. Propouštění světla 30% by nám tolik nevadilo. Tloušťka skel je 5 mm, situováno na východ. Slunce v létě od 7:00 do 11:30. Otázka je tedy, jestli by mohlo sklo prasknout nahřátím z venkovní strany kde by byla nalepená fólie. Respektive po nočním ochlazení lodžie. Je možno čistý tyto kalené skla v případě nalepení fólie i v létě. Myslím tím tepelných šok při čištění. Jaké jsou prosím s tímto problémem zkušenosti? Respektive je to vůbec problém?

  Odpovědět
 48. Lukáš Smetana

  Dobrý den, prosím o doporučení ext. fólie.
  Přízemní byt, požadavek zvýšení soukromí, omezení zahřívání okenní tabule v létě a rozumné zachování propustnosti světla. Takže nějaký kompromis. Je možné získat nějaké vzorky fólií, které se blíží těmto požadavkům?
  Prosím i poznámku o životnosti.

  Děkuji

  Odpovědět
 49. Josef

  Dobrý den, chci se zeptat na nejlepší fólii do auta normální černé nechci z důvodu že pak není ani pořádně vidět ven.

  Každopádně zrcadlová zní velmi dobře a přes den nebude vidět do auta, je nějaká fólie co by fungovala jako zrcadlová ale zároveň bylo co nejlépe vidět ven ? Děkuji.

  Odpovědět
 50. Ondřej V.

  Dobrý den,

  potřeboval bych vyřešit vysoké přehřívání bytu. Okna jsou plastová ( dvojsklo) orientovaná na jih, takže velkou část dne nám tam svítí. Rozměry oken jsou: 2 okna jsou 90×90, jedno 90×47 a jedno 90×115. Můžete prosím doporučit folii a vytvořit nezávaznou kalkulaci. Kalkulaci prosím do emilu.

  Předem děkuji,
  O.V.

  Odpovědět
 51. Josef C

  Dobrý den, řeším úsporu za topení v RD. Tj. hledám folii, která snižuje propouštění tepla z objektu ven – něco jako termoizolační, vnitřní? Všechna okna jsou dvojskla (U=1,1). Dočetl jsem i o možnosti prasknutí skla z důvodu přehřátí. Děkuji moc za radu! Pěkný den. JC

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku jsou v naší nabídce tepelně-izolační folie 3M Thinsulate pro zadržení úniku tepla z místnosti přes skla v zimních měsících.

   Podrobný popis folie Vám zasíláme do vašeho mailu.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   http://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět

Zanechat komentář