Termoizolační folie do oken snižují náklady na vytápění budov. Kromě úspory energie chrání před slunečním zářením a vytváří v interiérech příjemnější prostředí. V dnešním článku vám ukážeme, kolik díky tepelně-izolačním foliím ušetříte. Navíc se dozvíte, jak rychle se vám mohou vrátit peníze investované do jejich pořízení.

235

Termoizolační fólie lze nalepit na okna všech tvarů a velikostí

Termoizolační fólie se představují

Sluneční okenní fólie se používají k ochraně interiérů před slunečním zářením. Slouží také jako izolace, která v zimních měsících snižuje tepelné ztráty přes skla oken. Zároveň odráží infračervené tepelné záření od blízkých tepelných zdrojů zpět do místnosti. Podobně fungují tyto fólie i v létě, kdy snižují náklady na provoz klimatizací a zabraňují přehřívání interiérů.

 • Vysoká propustnost světla, téměř neomezená životnost a jednoduchá údržba jsou jen některé z výhod, které kvalitní termoizolační fólie nabízí. Proto se stále častěji používají na okna rodinných domů, kancelářských budov i historických objektů.
 • Mezi nejznámější výrobce termoizolačních fólií patří firma 3M, která se aktivně podílí na jejich vývoji a inovacích. U našich zákazníků jsou nejoblíbenější téměř čiré folie 3M Prestige se špičkovými parametry.

Funkce solární fólie v zimě

V zimě se díky termoizolačním fóliím na okna vrací odražené teplo zpět do místností

Jak rychle se vaše investice vrátí?

Při výpočtu orientační návratnosti investice do termoizolačních fólií budeme vycházet z parametrů polepu Prestige 70 int. Na rozdíl od konkurenčních fólií totiž nabízí velmi nízké zabarvení – pouhých 30 %. Díky tomu nemění vzhled oken, neruší výhled a netlumí přirozené světlo. Ani po pečlivém zkoumání navíc nepoznáte, že jsou na oknech nalepené fólie.

Parametry fólie Prestige 70 int.

 • Účinnost zadržení infračerveného slunečního záření do místnosti: 97 %
 • Účinnost zadržení celkového slunečního tepelného záření: 60 %
 • Odraz infračerveného-tepelného záření do místnosti: až 30 %

Redukce tepelných ztrát je u fólií Prestige 70 int. srovnatelná s hodnotou, které dosáhnete pořízením dalšího izolačního skla. Protože nemění vzhled budovy, lze je aplikovat i na okna památkových objektů a v historických centrech.

Funkce solární fólie v létě

V létě termoizolační fólie odráží sluneční tepelné záření a propouští většinu viditelného světla

Modelový příklad

Z výše uvedených hodnot lze snadno spočítat, kolik vám termoizolační fólie ušetří na vytápění interiérů a jejich ochlazování (klimatizaci).

 • Třípokojový byt s podlahovou plochou 70 m2 má okna se zasklením o celkové velikosti 7–8 m2. Průměrné náklady na jeho vytápění jsou cca 20 000 Kč / rok.
 • Náklady na pořízení folie Prestige 70 int. do všech oken jsou cca 11 000 Kč. Při úspoře 30 % odraženého tepla se vaše investice vrátí během 2 let.
 • Pokud do úspor započítáte také elektrickou energii, kterou spotřebuje klimatizace, může být návratnost investice ještě kratší.

Pozn.: Výpočet je pouze orientační. Vždy záleží na tepelných ztrátách konkrétního objektu, instalovaných oknech a ceně i spotřebě elektrické energie. U objektů s menším počtem oken může být návratnost delší a naopak.

234

Tepelně-izolační folie do oken nemění vzhled budovy – díky tomu je lze instalovat i na okna památkově chráněných objektů

Termoizolační fólie se vyplatí

V našem příkladu je návratnost investice do tepelně izolačních fólií přibližně 2 roky. Pokud máte dobře těsnící okna, kvalitní zateplení nebo třeba nízké náklady na vytápění, může se návratnost o několik let prodloužit. Díky téměř neomezené životnosti fólií se však jejich aplikace dříve či později vyplatí. Za barevnou stálost, přilnavost k podkladu a absenci bublinek mezi folií a podkladem navíc ručíme 15letou zárukou.

Tipy pro vás

 • Termoizolační okenní fólie pomáhají snižovat náklady na vytápění domů, kancelářských budov, škol, nemocnic, galerií, divadel, obchodních domů i prodejen.
 • Sluneční fólie 3M nabízíme i pro automobily. Více informací najdete na stránce sluneční autofolie a v ceníku.
 • Pořízení tepelně izolační fólie je několikanásobně levnější než výměna starých oken za nová.


Kategorie:


22 komentářů pro “Jak rychle se zaplatí termoizolační folie na okna?”

 1. Kamenisty Juraj

  Mame zájem o termo izolační folii.Nutnost ochrany interieru před slnečným záření v létě a v zimě ůspora tepla(tepelné stráty.Cenu za m2 zhruba na celý dům,okna z fasady i střešné okná.
  Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,dle vašeho požadavku je v naší nabídce interiérová tepelně izolační folie 3M Prestige 70.Jedna se o špičkový produkt vyrobený nanotechnologií o 300 vrstvách bez přítomnosti kovu a keramiky-neoxiduje,nezadržuje GSM signál.Její výjimečnost spočívá v minimální viditelnosti na skle a tudíž minimálním zadržení viditelného světla(30 %).Zároveň tato folie zajišťuje v letních měsících maximální zadržení infračerveného záření do místnosti(97 %),58 % celkového tepelného záření a současně odráží v zimních měsících infračervené záření od blízkých tepelných zdrojů zpět.
   Záruka 15 let.Životnost 20 let a více.
   -cena folie s aplikací:1 700,-Kč/m2
   V případě trvání vašeho zájmu o naše služby nám zašlete přesné rozměry požadovaných skel amy Vám obratem zašleme přesnou cenovou nabídku.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 2. Ludvík Vala

  Četl jsem, že na plastová okna s dvěma skly se nemůže termoizolační páska používat (kumulace teploty mezi skly). Jak je to s týmiž okny s trojsklem?
  Děkuji předem za odpověď. Ludvík Vala

  Odpovědět
 3. Drenceny

  Termoizolační folie 7oken vnitřní sklo 1×0.7m. Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku Vám můžeme nabídnout interiérovou okenní tepelně-izolační nanofolii 3M Prestige70,která odráží infračervené záření od blízkých tepelných zdrojů zpět do místnosti.

   Cenová nabídka:10 410,-Kč + DPH.
   Cena je včetně montáže a ostatních vícenákladů po Praze.

   V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 4. Zbyněk Hopp

  Dobrý den, potřeboval bych tepelně-izolační fólii na dveře na zahradu. Dveře mají skleněné tabulky o velikosti 30 x 18,3 cm. Je možno zakoupit fólie v tomto rozměru a jaká by byla cena? A nalepení provádíte vy nebo to zvládnu sám. Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   dle vašeho požadavku Vám můžeme nabídnout interiérovou tepelně-izolační nanofolii 3M Prestige70.Tato folie odráží infračervené(tepelné)záření od blízkých tepelných zdrojů a otepluje sklo na kterém je aplikována.
   Pro cenovou nabídku nám prosím zašlete počty požadovaných skel a místo aplikace.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 5. Petr

  Dobrý den, potřeboval bych nainstalovat folii na několik chladících vitrín. Folii potřebuji z důvodu ochrany masných výrobků před sluncem.
  Jaký typ folie prosím doporučujetě a kolik stojí m2 + montáž. Děkuji

  Odpovědět
 6. Kubíček frantisek

  Byt 2+12 ikna klasika cena folie di

  Odpovědět
 7. Michal Jurčo

  Dobrý den. Zabrání Thermo folie i rosení skel? Jaká je životnost a dají se mýt okna? Děkuji za info. M.J

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   rosení skel není způsobeno pouze nekvalitními skly, ale i podmínkami uvnitř prostoru – vzdušná vhkost, teplota, větrání.

   Aplikace tepelně-izolační folie nemusí rosení skel odstranit.
   Záruka je 7 let.

   Folie na oknech se ošetřuje jako běžná skla, pouze je nutno se vyvarovat ostrým předmětům a agresivním chemickým látkám.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 8. Olga Gömöová

  Dobrý den. Prosím o předběžnou kalkulaci na termoizolační folii na zadržení tepla: plastová okna, dvojsklo.
  Rozměry oken: 1x/1,30×063; 1x/070×0,63; 1x/1,30×096; 3x/1,30×040; 1x/1,35×0,80; 3x/1,30×1,25;
  Instalace Praha 9, Černý Most
  Děkuji.
  O. Gömöová, 603745676

  Odpovědět
 9. Jiři

  Dobrý den lze koupit folie samostatně a montáž si udělat sám ? Je to hlavně kvůli teplu na oknech půdy. 47×62 2x a 60×78 2x. Okna izolace střecha nová. Jde mě o částečné snížení tepla a světla v půdních prostorech bez použití rolet.

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,

   obecně aplikaci folií “ po domácku“ nedoporučujeme, nicméně je možná.
   Na folie následně není možno uplatnit záruku.
   Na Váš mail Vám zašleme nabídku.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček
   https://www.glassgarant.cz
   tel:296 554 676
   mobil:602 343 331

   Odpovědět
 10. Jiři

  Dobrý den lze koupit folie samostatně a montáž si udělat sám ? Je to hlavně kvůli teplu na oknech půdy. 47×62 2x a 60×78 2x. Okna izolace střecha nová. Jde mě o částečné snížení tepla a světla v půdních prostorech bez použití rolet. Děkuji

  Odpovědět
 11. Jana

  Dobrý den, máte prosím v nabídce fólii na okno, která zadržuje gsm signál? Děkuji.

  Odpovědět

Zanechat komentář