Při běžném provozu vznikají na autech nejrůznější škrábance a odřeniny. Většina z nich jde navíc odstranit pouze opravou u lakýrníka. Stále více motoristů proto hledá způsob, jak ochránit nárazníky, kapotu, dveře, prahy nebo třeba zrcátka před poškozením.

Na českém trhu prodává řada firem speciální přípravky pro ochranu karosérie. Žádný z nich ale nenabízí takovou odolnost jako kvalitní autofólie. Na vozech totiž neplní pouze estetickou nebo reklamní funkci. Díky své pevnosti poskytují také ochranu proti méně závažnému poškození laku a soli, která se používá v zimě.

Aplikace ochranné fólie na karosérii

Jaké fólie se používají pro ochranu laku?

Pro zvýšení odolnosti karosérií se osvědčily čiré transparentní fólie o síle až 200 mikronů. Zajišťují vysokou ochranu všech částí vozu a zároveň nemění jeho vzhled. Díky tomu nemusíte mít tyto fólie zapsané v technickém průkazu ani při celopolepu. Přináší ale také další výhody:

 • Čiré transparentní fólie můžete pomocí brusných past a kotoučů renovovat stejně jako klasický autolak
 • Renovaci lze provádět i opakovaně během celé životnosti autofólií
 • Po demontáži nezůstávají na karosérii žádné stopy a lak vypadá jako nový

Ochranu laku na vysoké úrovni samozřejmě nabízí také ostatní typy autofólií – barevné, karbonové, perleťové, metalické, matné nebo třeba polepy s vlastním motivem. Tyto 3D folie o síle až 300 mikronů navíc přináší i možnost změnit design vozu podle vašich představ.

Aplikace ochranné fólie na zpětná zrcátka

Proč se ochrana karosérie vyplatí?

 • Ochranné fólie zabrání drobnému mechanickému poškození laku – menším škrábancům, rýhám, tečkám a odřeninám. Zároveň chrání karosérii před účinky UV záření, které způsobuje blednutí původního autolaku.
 • Díky své odolnosti prodlužují ochranné fólie životnost celé karosérie. Pomáhají také zachovat původní barvu vozu, jeho pěkný vzhled i finanční hodnotu. Nejen proto jsou vhodné především pro aplikaci na nový lak.
 • Polep ochrannou fólií je levnější než opravy škrábanců přelakováním. Navíc pomáhá zachovat jednotný odstín karosérie. Nemusíte tak řešit rozdíly mezi barvami na různých částech vozu po nastříkání nového laku.
 • Životnost ochranných folií je minimálně 5 let. Samozřejmě je můžete kdykoli snadno odlepit a vyměnit za nové.

Aplikace ochranné fólie na karosérii

Využití ochranných fólií na auta

Ochrana předního a zadního nárazníku

Nejčastěji si z běžného provozu odnáší škrábance přední a zadní nárazníky. Pokud se chcete vyhnout odřeninám na těchto částech karosérie, jsou pro vás fólie přímo ideální. Zajišťují totiž spolehlivou ochranu proti kamínkům, soli i poškrábání při neopatrném parkování.

Víte, že:

 • nejoblíbenější jsou ochranné fólie 3M a ORACAL?

Ochrana přední kapoty

I několik málo drobných škrábanců na přední kapotě může negativně ovlivnit vzhled celého vozu. Společně s nárazníky je přitom kapota vystavená odlétávajícím kamínkům nejčastěji. Kvalitní ochranné fólie vám zaručí, že lak na přední kapotě zůstane bez poškrábání mnoho let.

Víte, že:

 • čiré transparentní fólie se vyrábí ve dvou variantách (matné a lesklé)?

Ochrana prahů auta

Prvních menších škrábanců na některém z prahů auta si často ani nevšimnete. Postupem času ale začnou přibývat další. Dříve či později navíc začne lak ztrácet svou krásu a lesk. Ochranu prahů fóliemi proto doporučujeme všem, kteří chtějí zachovat původní vzhled vozu co nejdéle.

Víte, že:

 • fólie se často používají také pro ochranu prahu pátých dveří auta?

Ochrana dveří auta

K poškrábání dveří nejčastěji dochází na parkovištích a v úzkých uličkách. Díky ochranné fólií budete mít jistotu, že ani při častých návštěvách obchodních center a parkování ve městech nebudou dveře vašeho vozu zdobit drobné škrábance nebo odřeniny.

Víte, že:

 • fólie se používají také pro ochranu zpětných zrcátek, blatníků, předních a zadních světel, pátých dveří (kufru) nebo třeba masky chladiče?

Tipy pro vás

 • Cena ochranných fólií včetně aplikace a DPH začíná na 1 200 Kč / m2. Přesnou cenovou nabídku vám rádi zašleme na vyžádání. Stačí nám poslat zprávu nebo zavolat.
 • Kvalitní fólie můžete využít také pro ochranu lodí, motorek nebo předmětů.

 Kategorie: , ,


4 komentářů pro “Jak ochránit nárazníky, kapotu, dveře i prahy auta proti poškrábání?”

 1. Ambrožová

  Mám Subaru XV bílou perlet a při parkování jsem si odřela nárazník. Máte folii i na poškození tototo auta? V případě, že ano, kdo mi to sní může optravit (která profese)? Děkuji

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,v naší nabídce je několik odstínů bílé perleti.
   Pro posouzení vhodnosti použití 3D autofolií pro řešení vašeho problému je nejlépe nás navštívit na naší provozovně Praha 5,Jinonická 80,areál Business Park Košíře.
   V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Ing.Pavel Kudláček

   https://www.glassgarant.cz
   tel/fax:296 554 676
   mobil:602 343 331
   3M Master Dealer
   Window Film Products

   Odpovědět
 2. Jozka

  Dobrý den, je pravda že folie se na slunci chovají jinak než původní lak a dochází ke změně barevného tónu původní barvy? Tedy že po odlepení ochranné fólie je lak pod folií a nezakrytý lak v jiném odstínu? Díky působení UV paprsků ze slunečního záření..

  Odpovědět

Zanechat komentář