3M Crystalline – prémiové okenní autofólie

Většinu fólií na autoskla nelze používat na přední boční okna. Zákon totiž v jejich případě povoluje max. 30% zatmavení. Autoskla jsou však obvykle tónovaná již z výroby. Pokud chcete ještě více chránit interiér vozu před horkem, vyzkoušejte prémiové fólie 3M Crystalline. Zadržují až 97 % infračerveného (tepelného) záření a až 60 % celkového tepla. Folii Crystalline90 lze použít i na přední boční skla.

Reportáž Autosalonu na Primě o výhodách fólií 3M Crystalline 90

Nová generace protislunečních fólií se představuje

Okenní fólie 3M Crystalline jsou jako jediné na trhu založené na vícevrstvé technologii. Vyrábí se z optických nemetalických nanovrstev a nabízí všechny výhody tmavých fólií při zachování velkého přenosu viditelného světla. Crystalline90 zadrží téměř 97 % infračerveného (tepelného) záření, 34 % celkového tepla a nepropustí pouhé 1–2 % viditelného světla.

 • Při intenzivním slunečním záření nedochází k přehřívání interiéru – podle zkušeností našich zákazníků je efekt výrazný
 • V letních měsících snadno udržíte ve voze příjemnou teplotu a zpomalíte jeho zahřívání na nekrytém parkovišti
 • Folie splňuje podmínky montáže na autoskla v souladu s vyhláškou Ministerstva dopravy ČR
 • Přímé záření neobtěžuje řidiče ani spolucestující na předním sedadle
 • Na okenní fólie Crystalline poskytuje výrobce 10letou záruku

Folie Crystalline navíc zadržují 99,9 % škodlivého UV záření, které způsobuje blednutí a stárnutí interiéru vozidla. Společnost 3M vyrábí tyto autofolie v několika variantách s různou propustností (Crystalline 40, 50, 60, 70 a 90). Na přední boční okna jsou však schválené pouze fólie Crystalline 90.

359

Vzorník homologovaných autofólií 3M

Ideální fólie na přední boční autoskla

Na rozdíl od jiných fólií lze 3M Crystalline90 použít i na přední boční skla, kde je minimální povolená propustnost 70 %. Navíc dosáhnete vyššího zadržení tepelného záření než u konkurenčních polepů.

 • Srovnatelné autofolie od jiných výrobců jsou výrazně tmavší a společně se sklem nepropouští až 60 % viditelného světla.
 • Propustnost nižší než 70 % je však u předních bočních skel nepřípustná a znamená problémy s policií i na technické kontrole.

Odborná instalace je důležitá

Při aplikaci protisluneční autofolie 3M Crystalline 90 je nutné používat přístroj na měření propustnosti viditelného světla – před aplikací i po aplikaci. Součet zatmavení folie a předních bočních skel sloužících k výhledu řidiče totiž nesmí překročit zmíněných 30 %. Díky průběžnému měření se vyhnete nepříjemnému překvapení a případným pokutám.

Sluneční autofolie Crystalline 90

Měření propustnosti bočních auto skel

Po instalaci protisluneční autofolie v našich dílnách lepíme certifikační štítek s označením typu folie a číslem atestu. Zároveň klientům předáváme homologační kartičku s VIN kódem vozidla a vyznačíme všechny provedené úpravy zasklení (tónování) vozu. U předních bočních skel uvádíme v souladu se zákonem také hodnotu celkové propustnosti viditelného světla.

Tipy pro vás

 • Minimální povolená propustnost světla u čelních skel je 75 %. U zadního a zadních bočních oken zatmavení omezené není – instalované fólie však musí být schválené Ministerstvem dopravy.
 • Orientační ceny protislunečních fólií najdete v ceníku. Více o instalaci/lepení fólií se dozvíte ve článku Jak probíhá lepení autofolií.

 Kategorie:


7 komentářů pro “3M Crystalline – prémiové okenní autofólie”

 1. Ušak

  Dobry den.Chci se zeptat na cenu instalace folii a jestli se dá vybrat zabarvení.
  Děkuji za odpověd
  S pozdravem Ušak

  Odpovědět
  • Pavel Jebavý

   Cena zmíněné folie?

   Odpovědět
  • Robert

   Dobrý den chcel by som výpočet na tu najkvalitnejsiu foliu 3m na škodu Octavia 3 liftback 5% priepustnost v zadu a od sofera tiez nejaku mám z výroby sun set

   Odpovědět
   • Pavel Kudláček

    Dobrý den,
    v naší nabídce jsou okenní sluneční autofolie od 3M v cenové relaci 4 900 – 7 700,-Kč.
    Nabízíme nejúčinnější sluneční folie vyrobené nanotechnologií s minimálním zatmavením, ale s účinností jako nejtmavší konvenční folie.

    Děkuji a jsem s pozdravem.

    Ing.Pavel Kudláček
    http://www.glassgarant.cz
    tel:296 554 676
    mobil:602 343 331

    Odpovědět
 2. Petr Gladiš

  Dobrý den,
  jaké zabarvení má fólie 3M Crystalline90? Děkuji.

  Odpovědět

Zanechat komentář