Většinu fólií na autoskla nelze používat na přední boční okna. Zákon totiž v jejich případě povoluje max. 30% zatmavení. Autoskla jsou však obvykle tónovaná již z výroby. Pokud chcete ještě více chránit interiér vozu před horkem, vyzkoušejte prémiové fólie 3M Crystalline. Zadržují až 97 % infračerveného (tepelného) záření a až 60 % celkového tepla. Folii Crystalline90 lze použít i na přední boční skla.

Reportáž Autosalonu na Primě o výhodách fólií 3M Crystalline 90

Nová generace protislunečních fólií se představuje

Okenní fólie 3M Crystalline jsou jako jediné na trhu založené na vícevrstvé technologii. Vyrábí se z optických nemetalických nanovrstev a nabízí všechny výhody tmavých fólií při zachování velkého přenosu viditelného světla. Crystalline90 zadrží téměř 97 % infračerveného (tepelného) záření, 34 % celkového tepla a nepropustí pouhé 1–2 % viditelného světla.

 • Při intenzivním slunečním záření nedochází k přehřívání interiéru – podle zkušeností našich zákazníků je efekt výrazný
 • V letních měsících snadno udržíte ve voze příjemnou teplotu a zpomalíte jeho zahřívání na nekrytém parkovišti
 • Folie splňuje podmínky montáže na autoskla v souladu s vyhláškou Ministerstva dopravy ČR
 • Přímé záření neobtěžuje řidiče ani spolucestující na předním sedadle
 • Na okenní fólie Crystalline poskytuje výrobce 10letou záruku

Folie Crystalline navíc zadržují 99,9 % škodlivého UV záření, které způsobuje blednutí a stárnutí interiéru vozidla. Společnost 3M vyrábí tyto autofolie v několika variantách s různou propustností (Crystalline 40, 50, 60, 70 a 90). Na přední boční okna jsou však schválené pouze fólie Crystalline 90.

359

Vzorník homologovaných autofólií 3M

Ideální fólie na přední boční autoskla

Na rozdíl od jiných fólií lze 3M Crystalline90 použít i na přední boční skla, kde je minimální povolená propustnost 70 %. Navíc dosáhnete vyššího zadržení tepelného záření než u konkurenčních polepů.

 • Srovnatelné autofolie od jiných výrobců jsou výrazně tmavší a společně se sklem nepropouští až 60 % viditelného světla.
 • Propustnost nižší než 70 % je však u předních bočních skel nepřípustná a znamená problémy s policií i na technické kontrole.

Odborná instalace je důležitá

Při aplikaci protisluneční autofolie 3M Crystalline 90 je nutné používat přístroj na měření propustnosti viditelného světla – před aplikací i po aplikaci. Součet zatmavení folie a předních bočních skel sloužících k výhledu řidiče totiž nesmí překročit zmíněných 30 %. Díky průběžnému měření se vyhnete nepříjemnému překvapení a případným pokutám.

Sluneční autofolie Crystalline 90

Měření propustnosti bočních auto skel

Po instalaci protisluneční autofolie v našich dílnách lepíme certifikační štítek s označením typu folie a číslem atestu. Zároveň klientům předáváme homologační kartičku s VIN kódem vozidla a vyznačíme všechny provedené úpravy zasklení (tónování) vozu. U předních bočních skel uvádíme v souladu se zákonem také hodnotu celkové propustnosti viditelného světla.

Tipy pro vás

 • Minimální povolená propustnost světla u čelních skel je 75 %. U zadního a zadních bočních oken zatmavení omezené není – instalované fólie však musí být schválené Ministerstvem dopravy.
 • Orientační ceny protislunečních fólií najdete v ceníku. Více o instalaci/lepení fólií se dozvíte ve článku Jak probíhá lepení autofolií.

 Kategorie:


9 komentářů pro “3M Crystalline – prémiové okenní autofólie”

 1. Ušak

  Dobry den.Chci se zeptat na cenu instalace folii a jestli se dá vybrat zabarvení.
  Děkuji za odpověd
  S pozdravem Ušak

  Odpovědět
  • Pavel Jebavý

   Cena zmíněné folie?

   Odpovědět
  • Robert

   Dobrý den chcel by som výpočet na tu najkvalitnejsiu foliu 3m na škodu Octavia 3 liftback 5% priepustnost v zadu a od sofera tiez nejaku mám z výroby sun set

   Odpovědět
   • Pavel Kudláček

    Dobrý den,
    v naší nabídce jsou okenní sluneční autofolie od 3M v cenové relaci 4 900 – 7 700,-Kč.
    Nabízíme nejúčinnější sluneční folie vyrobené nanotechnologií s minimálním zatmavením, ale s účinností jako nejtmavší konvenční folie.

    Děkuji a jsem s pozdravem.

    Ing.Pavel Kudláček
    https://www.glassgarant.cz
    tel:296 554 676
    mobil:602 343 331

    Odpovědět
 2. Petr Gladiš

  Dobrý den,
  jaké zabarvení má fólie 3M Crystalline90? Děkuji.

  Odpovědět
 3. Honza

  Dobrý den,

  umíte 3M Crystalline90 nainstalovat na čelní sklo?

  Odpovědět

Zanechat komentář