Víte, že první bezpečnostní fólie na skla vznikly již před více než 40 lety? Víte, že podobně jako spousta dalších vynálezů pochází bezpečnostní fólie z laboratoří americké vesmírné agentury NASA, která tyto fólie původně vyvinula pro využití v kosmickém programu? Čtěte dále a dozvíte se, co to jsou bezpečnostní fólie na okna a jaké mohou mít využití.

Co jsou to bezpečnostní fólie na sklo

Pokud si myslíte, že bezpečnostní folie jsou nevzhledné a mohou hyzdit exteriér budov, tak vás rádi vyvedeme z omylu. Bezpečnostní fólie jsou převážně čiré, naprosto průhledné a při kvalitně provedené instalaci okem nepostřehnutelné. Není nutné se ani bát, že by aplikace fólie způsobila, že by v místnosti bylo málo světla. Běžně se světelná propustnost těchto fólií pohybuje okolo 90 %.

Speciální úprava povrchu těchto bezpečnostních fólií na sklo zaručuje navíc zvýšenou odolnost proti poškrábání. Tyto fólie na sklo pomáhají i zabraňovat úniku energie přes prosklené plochy. S jejich využitím lze dosáhnout 5 – 8% úspory energie. Chcete-li docílit vyšší úspory energie, vyzkoušejte speciální sluneční fólie na okna.

Výhody bezpečnostních fólií na sklo

Kvalitní bezpečnostní  fólie na okna nejenom chrání, ale jsou i samy odolné proti UV záření, mají houževnatou a časově stabilní lepicí vrstvu, neodtrhávají se a nežloutnou.

Využití bezpečnostních fólií

Bezpečnostní folie na sklo slouží především proti průniku skrz skleněné plochy. Pro tento účel jsou určeny folie o síle minimálně 300 µm, přičemž ty nejsilnější bezpečnostní fólie mají tloušťku až 400 µm. Tyto bezpečnostní folie je možné aplikovat na sklo o minimální síle 3 mm.

Bezpečnostní folie na okna by měly být odzkoušené akreditovanou zkušebnou a mít homologaci, kterou vyžadují pojišťovny. Kvalitní fólie na skla se dají srovnávat v úrovni zabezpečení s mřížemi. I pojišťovny je uznávají jako dostatečné bezpečnostní opatření. Na rozdíl od mříží ale folie na skle nehyzdí výhled ani exteriér budovy.

Kromě fólií, které slouží jako opatření proti neoprávněnému vstupu, se vyrábí také fólie ve slabších provedeních, které slouží spíše jako ochranné folie proti poranění při případném rozbití skleněné plochy.

Bezpečnostní fólie na sklo jsou ideální prostředek pro ochranu zdraví a majetku bez narušení vzhledu skleněné plochy.

Kombinací vrstev skla a bezpečnostních fólií lze dosáhnout až odolnosti proti průstřelu střelnou zbraní. Bezpečnostní resp. ochranné folie by měli být součástí každé oddělovací skleněné plochy, u které je zvýšené riziko poškození či zničení skla.Kategorie: ,


2 komentářů pro “Výhody bezpečnostních fólií na okna”

 1. Jiří

  Dobrý den, a cena na kompletní auto? Tzn přední okno, boční, zadní?

  Odpovědět
  • Pavel Kudláček

   Dobrý den,
   v naší nabídce jsou výhradně folie od firmy 3M ,pro Váš účel je nejvhodnější folie PR 70.Jedná se o špičkový produkt vyrobený nanotechnologií o 300 vrstvách.Její výjimečnost spočívá v minimální viditelnosti na skle a tudíž minimálním zadržení viditelného světla(30 %).Zároveň tato folie zajišťuje v letních měsících maximální zadržení infračerveného-tepelného záření do místnosti(97 %) a současně odráží v zimních měsících infračervené záření od tepelných zdrojů zpět do místnosti.
   Cena této folie je 1500,-Kč/m2 + 21 % resp 15 % DPH

   Cena je konečná včetně montáže a ostatních vícenákladů.

   V případě,že projevíte zájem o naše služby je nejlépe nám zaslat přesné rozměry skel a mi Vám zašleme cenovou nabídku.

   Děkuji a jsem s pozdravem.

   Odpovědět

Zanechat komentář